Periyodik Kontrol İçin Prosafety | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Periyodik Kontrol İçin Prosafety

tarafından 28 Ağustos 2017 Pazartesi

 

Prosafety firması, Türk Akreditasyon Kurumu tarafından verilen Akreditasyon Sertifikasına sahip güvenlik danışmanlığı hizmeti veren bir firmadır. En iyi ekipmanlara ve son teknoloji ile donatılmış laboratuvarları ile en iyi hizmetin adresi olmayı başarmıştır.

Her ne kadar ülkemizde genç nüfus fazla olsa da dünyanın bir çok ülkesinde nitelikli insan gücü ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Ülkemizdeki genç nüfus büyük bir güçtür ancak nitelikli olup olmadığı konusunda sıkıntı olduğu ortadadır.

Nitelikli iş gücünün korunması, işyerinin ve işçi sağlığının korunması ile orantılıdır. Bu anlamda dünyanın her yerinde ve ülkemizde bir takım yasal zorunluluklarla bu durum sağlanmaya çalışılmaktadır. Yapılan düzenlemeler ile iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenebilmesi amaçlanmıştır.

Periyodik kontrol, gürültü ölçümü ve ortam ölçümleri gibi işlemler de yapılan bilimsel çalışmalar ve yapılan yasal düzenlemeler sonucunda ortaya çıkmıştır. Halen yürürlükte bulunan yasalar gereği yılda 1 kez mutlaka ortam ölçümleri yaptırılması gerekir. Bakanlık tarafından yapılan denetimlerde yaptırmadığı tespit edilen işyerlerine ağır yaptırımlar uygulanmaktadır. Belirtilen yılda 1 kez koşulu aynı işyerinde, aynı şekilde çalışılması durumu için geçerlidir. İşyerinin taşınması, yeni tadilatlar yapılması gibi değişen koşullar doğrultusunda ölçümlerin yeniden yapılması gerekmektedir.

Gürültü ölçümü ise yine yasal zorunluluklardan birisidir. İşyeri ortamındaki gürültü oranı özel cihazlar kullanılarak ölçülür ve raporlanır. Denetimlerde bu raporlar talep edilir.

Tüm bunların araştırılması, takip edilmesi, yasal prosedürlere uygun hale getirilmesi işlemleri yapılan periyodik kontrol hizmeti ile sağlanabilmektedir.

Her ne kadar ülkemizdeki fazla çalışma, yoğun çalışma sorunları çözüme kavuşturulamamış olsa da en azından çalışanların sağlığı düşünülerek bir takım düzenlemeler getirilmiştir. Son yıllarda azalan ölümlü iş kazası olayları bu önlemlerin başarılı olduğu ortaya koysa da tamamıyla önlediği söylenemez.

İşverenlerin ve çalışanların bilinçlendirilmesi, kaliteli bir iş kültürü oluşturulması bu kazaların önlenmesinde daha etkili yöntemler sunacaktır. Sadece para kazanmak niyetiyle can güvenliğinin tehlikeye atılması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu nedenle işyerlerinin daha etkin bir şekilde denetlenerek iş kazası, meslek hastalığı gibi durumlara karşı işyerlerine çözüm önerileri sunulmalıdır.

Bu anlamda ihtiyacınız olan hizmetleri yılların tecrübesi Prosafety ile karşılayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için www.prosafety.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons