Playstation 4 Resmen Tanıtıldı! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Playstation 4 Resmen Tanıtıldı!

Tufan Yıldız
tarafından 21 Şubat 2013 Perşembe
Oyun severlerin merakla beklediği Playstation 4 bugün Playstation meeting 2013 etkinliğinde tanıtıldı.
 

Oyun severlerin merakla beklediği Playstation bugün itibariyle tanıtıldı. Playstation meeting 2013 etkinliğinde tanıtılan Playstation aslında kimse için süpriz olmadı. Fakat düzenlenecek olan etkinlikte Playstation 4’ün tanıtılıp tanıtılmayacağı ise tam anlamıyla bilinmiyordu.

Playstation 4 ile ilgili en çok merak edilen konu olan cihazın teknik özellikleri tam anlamıyla su üstüne çıkmadı. Playstation tanıtılmadan önce çıkan dedikodular asılsız çıkmasada cihazın teknik özellikleri tam anlamıyla bildirilmedi. Ayrıca Playstation 4’ün tasarımı hakkında hiç bir görselde yayınlanmadı. 2013 yılının 4. çeyreğinde piyasaya sürülecek olan Playstation 4’ün 8 GB belleği ve AMD’nin x86 tabanlı bir işlemcisi bulunuyor. Playstation 4’ün işlemci ve grafik işlemcisi 170GBps GPU olacağı ve gerçek anlamda büyük sayılabilecek bir sabit disk bulunacağı lansmanda bahsi geçen konular arasındaydı fakat net bir rakam sunulmadı.

Playstation 4’te çoklu oyunculuğa önem verilmiş durumda. Online olarak oyunda takılınan bir yer olduğunda arkadaşlardan yardım alınabilecek. Ayrıca DualShock 4 isminde Playstation kumandası üzerindeki PS tuşuna basıldığı taktirde bulut sunucu üzerindeki oyunları oynama imkanına sahip olacağız ve PS Store üzerinden de oyunlar denenip, satın alınabilinecek. Oyundaki görseli yada herhangi bir videoyu internette paylaşma imkanına Playstation 4 ile sahip olacağız.

playstation 4 lansman

Playstation 4’ün lansmanının gerçekleştiği Playstation meeting 2013 etkinliğinde konuşma yapan Sony Computer Entertainment International’ın tepe yöneticisi Andrew House “PlayStation markası olarak her zaman yaratıcı ve yenilikçi olmayı denedik. Bugün sizlere PlayStation markasını hem donanımsal hem yazılımsal olarak nasıl ileri götüreceğimizi anlatacağız. PlayStation için artık yalnızca oturma odasında bulunmanıza bugünden itibaren artık asla gerek kalmayacak.  Mobil oyunculukta PS Vita’nın yaptığı devrim gözardı edilemez. Sahip olduğu donanım o kadar güçlü ki, elinizde tuttuğunuz cihaz PlayStation 3’e çok yakın bir deneyim sunabiliyor. PlayStation Vita platformunu sürekli oalrak güçlendirmeye devam edeceğimizden emin olabilirsiniz. Bugün sizlere gelmiş geçmiş en güçlü oyun platformunu tanıtacağız” açıklamalarını yaptı.

Ayrıca Playstation meeting 2013 etkinliğinde Andrew House’dan sonra Mark Cerny’de söz aldı. Mark Cerny Playstation 4 hakkında “PlayStation 3’ü tasarlamaya başladığımızda yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamış olduk. O zamana kadar tüm konsolların tek amacı vardı, CD, DVD ya da kartuşu takın ve oyununuzu oynayın. Biz PlayStation 3’te bu işleyişi değiştirdik.
Yine de oyunculuğu bu kadar değiştirse de, PlayStation 3’ün de yapabilecekleri belli ve limitliydi. PlayStation 4’ü hazırlarken bazı şeyleri değiştirmek zorunda kaldık.” açıklamalarını yaptı.

Bulunduğumuz yılın son çeyreğinde satışa sunulacak olan Playstation 4’ün lansmanını geçirmiş olsakta, cihaz hakkında henüz net bir bilgiye sahip olamadık. Fakat bu yıl içerisinde satışa sunulması beklenen cihaz için tüm detaylar yakında gün yüzüne çıkacağından eminiz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons