PlayStation 4’ün Oyun Kumandasına Ait Olduğu İddia Edilen Fotoğraflar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

PlayStation 4’ün Oyun Kumandasına Ait Olduğu İddia Edilen Fotoğraflar

Can Devecioğlu
tarafından 16 Şubat 2013 Cumartesi
Daha önce Sony'nin 20 Şubat'ta düzenleyeceği etkinlik için hazırlanan videoyu sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise PlayStatin 4'e ait olduğu iddia edilen oyun kumandaları ile karşınızdayız.
 

Sony’nin beklenen bir sonraki oyun konsolu olan PlayStation 4’ün çıkış tarihi olarak çoğu teknoloji otoritesi 2013 yılının sonu veya 2014 yılının ilk haftalarını işaret ederken yaklaşık iki hafta önce Sony PlayStation 2013 Etkinliği Kafaları Karıştırdı başlığında sizlerle paylaştığımız Sony’nin PlayStation ile ilgili 20 Ocak’ta düzenleyeceği etkinlik konsol severleri heyecanlandırmıştı. Sony tarafından yeni oyun konsolu ile ilgili herhangi bir bilgi doğrulanmadı ancak ortaya çıkan iki adet fotoğraf, yeni oyun konsolunun en önemli parçalarından birini işaret ediyor.

Yukarıda ve aşağıda da gördüğünüz gibi Sony’nin yeni oyun konsolunda kullanmayı planladığı iddia edilen yeni oyun kumandalarına ait fotoğraflar ortaya çıktı. Genel olarak tasarımında çok radikal bir değişiklik göze çarpmasa da ergonominin daha fazla ön planda tutularak çeşitli değişikliklere gidildiğini söyleyebiliriz. Bazı hatların çok daha ovalleştirilmesinin yanı sıra Joystick kısmında da ufak bir tasarımsal değişikliğe gidilmiş. Bunun yanı sıra oyun kumandasının orta kısmında DualShock’ta yer alan Start ve Select kısımları yerine dokunmatik bir yüzeyin olduğu gözden kaçmıyor. Ayrıca yukarıda yer alan fotoğrafta oyun kumandasının üzerinde yer alan mavi ışık, Sony’nin Move oyun kumandasını andırmıyor değil. Anlaşılan o ki Sony yeni oyun kumandalarında hem DualShock hem de Move’u bir araya getirecek.

playstation-4-oyun-kumandasi-fotograflari-2

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons