Reklam Mesajları Artık Yasaklanıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Reklam Mesajları Artık Yasaklanıyor

Tufan Yıldız
tarafından 22 Ocak 2013 Salı

 

Son zamanlarda tüketicilerin ortak şikayeti olan reklam mesajları ve olduk olmadık zamanlarda gelen reklam aramaları artık yasaklanacak. 

Tüketicileri aşırı derecede rahatsız eden bu tür reklam mesajları ve aramaları artık son dönemlerde tahammül edilemez bir hal almış durumda. Günün her saati “merhaba sizleri mağazamızdaki bir kampayadan haberdar etmek için arıyoruz” gibi cümlelerle başlayan telefon aramaları tüketicilerin git gide çoğalan şikayetleri arasına girdi. Konu ile ilgili Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya “Halkı canından bezdiren reklam amaçlı SMS’lere cep ve ev telefonlarının aranması da eklendi. En fazla şikayeti bu alanda alıyoruz” sözlerini dile getirdi. Reklam içerikli telefon aramaları ve mesajların yasaklanması ile ilgili Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu Tüketici Hakları Dairesi Başkanı Özgür Fatih Akpınar “Reklam amaçlı aramalar, kısa mesaj ve e-postalar, TBMM’ye sunulan Elektronik Ticaret Kanun Tasarısı’nın kabul edilmesiyle yasak olacak” açıklamalarını yaptı. Umuyoruz ki reklam mesajlarını engelleyecek olan yasa tasarısı en yakın zamanda hayata geçirilir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons