Samsung Galaxy S7, Samsung Note Teknik Özellikleri, Tasarımı, Türkiye Fiyatı? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung Galaxy S7, Samsung Note Teknik Özellikleri, Tasarımı, Türkiye Fiyatı?

Tufan Yıldız
tarafından 21 Aralık 2015 Pazartesi
Öncü teknoloji üreticisi Samsung’un Galaxy S7 ve Note 5 modelleri için tasarım konseptleri belirlendi. Peki, Samsung Galaxy S7’de hangi tasarımsal ve donanımsal özellikler mevcut?
 

Öncü teknoloji üreticisi Samsung’un Galaxy S7 ve Note 5 modelleri için tasarım konseptleri belirlendi. Peki, Samsung Galaxy S7’de hangi tasarımsal ve donanımsal özellikler mevcut?

Samsung Galaxy S7 tasarım özellikleri nasıl olacak merak edilirken bu telefonla ilgili önemli sızıntılar geldi. Günden güne Galaxy S7 ile ilgili önemli sızıntılar basına düşmeye devam ediyor. Türkiye’de ve tüm dünyada merak içerisinde beklenen Samsung Galaxy S7’nin en çarpıcı özelliği basınca karşı duyarlı ekran özelliği oldu.

Samsung Galaxy S7 ile İlgili Sızıntılar

Öncelikli olarak belirtelim ki Samsung Galaxy S7 ile ilgili sızıntıların kaynağı WSJ. Yani sağlam bir kaynaktan derledik.

Galaxy S7’de Basınca Duyarlı Özelliğe Sahip Ekran

Synaptics imzalı teknolojilerden bir tanesi olan ClearForce ile gelen Galaxy S7’de ekrana uyguladığımız basınca oranla farklı menüler açılacak. Üstelik bu menülerin bayağı işlevsel olması bekleniyor. Böylelikle harici gezintilere ihtiyaç duymadan yalnızca bir menü aracılığıyla birçok uygulamaya erişim sağlayabileceğiz.

Galaxy S7’de USB Type-C bağlantısı

Samsung Galaxy S7’de olması beklenen Type-C bağlantısı ile birlikte şarj süresi kısalacak ve veri transfer hızı artacak. Şimdilik Samsung Galaxy S7 şarj süresi ne kadar olacak belli değil. Fakat ortaya atılan iddialara göre yalnızca 30 dakikalık bir şarjla tüm gün akıllı telefonu kullanabilecekmişiz.

Galaxy S7’de MicroSD

Takipçilerin hatırlayacağı üzere S6’da MicroSD desteğine yer verilmemişti. Birçok kesimin tepkisini çeken bu olayın ardından Samsung durumu düzeltmek adına Galaxy S7 modellerinde MicroSD desteğinin olacağını belirtti. Fakat Edge serisinde yine MicroSD desteğinin olmayacağı söyleniyor.

Geliştirilmiş Kamera

Her akıllı telefon serisinde olduğu gibi önümüzdeki dönem Samsung’un amiral gemisi olacak Galaxy S7 modeli de gelişmiş bir kamera modeliyle kutusundan çıkıyor. Henüz ön kamera hakkında net bir bilgi verilmedi ancak arka kameranın en az 20MP olacağı ve bunun yanı sıra kamera çıkıntısında önemli ölçüde azalma, düşük ışıklarda görüntü alma başarımı gibi önemli işlevlere sahip olması bekleniyor.

2015’in ilk üç çeyreğinde açıklanan akıllı telefon satış raporlarına göre liderlik büyük bir oranla Samsung’un elindeydi. Peki, Samsung önümüzdeki dönem amiral gemisi Galaxy S7 modeli ve diğer orta seviye özelliklere sahip akıllı cihazlarıyla bu liderliği koruyabilecek mi? Sizlerin görüşleri nelerdir?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons