Samsung Note 7 Telefonların Akıbeti Ne Oldu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung Note 7 Telefonların Akıbeti Ne Oldu

tarafından 7 Eylül 2016 Çarşamba

 

Samsung Note 7 Telefonların Akıbeti Ne Oldu

 

samsung-note-7-telefonlarinin-akibeti-ne-oldu

Son zamanlarda telefon bataryalarının patlaması gündeme bomba gibi düşmüştü. Samsung Note 7 telefonunda başlayan bu sıkıntı İphone telefonlara kadar sıçramıştı. Samsung telefonların patlamasıyla birlikte birçok insan kalıcı yüz yaralanmaları geçirmişti ve telefonu aldıklarına pişman olmuşlardı. Uzun yıllar böyle bir sıkıntıyı ilk defa yaşayan Samsung, son günlerde bu işin altından nasıl kalkacaklarını düşünmeye başladı ve çeşitli çalışmalara imza attı. Kısa süre içerisine farklı ülkelerde farklı zamanlarda patlayan Note 7’ler günden güne tüm kullanıcıları huzursuz etmeye başladı. Kullanıcılar huzursuzluk yaşarken, ismi sarsılan Samsung şirketinde ise bir karamsarlık başladı.

Aynı şikayetleri ve haberleri duyan Samsung, Note 7 üzerinde çalışmalar yaparak sorunun neden kaynaklandığını bulduğunu açıkladı. Sorunun ana kaynağını bulduğunu açıklayan Samsung şirketi, telefonu tekrar piyasaya sürdü ve bir süre sonra maalesef aynı şikayetleri almaya başladı. Bunun böyle gitmeyeceği kanısına varan şirket, piyasadaki tüm telefonlar geri çağırtma kararı aldı. Çağırtma işlemini ise ‘’Tehlikeli Madde’’ izni alarak yapmak zorunda kaldı. Tüm telefonlarını bünyesine geri çağıran Samsung, bu sefer de transfer yasaklarıyla karşılaştı. Gemi firmaları, uçak firmaları ve tren yolu firmaları telefonları kesinlikle taşımayacaklarını söylediler. Telefonların aşırı tehlike içerdiğini ve yabancı madde taşımanın yasak olduğunu belirten firmalar Samsung için bir sorun daha çıkartmıştı.

Telefonların hepsini bir anda geri alamayan Samsung bir kampanya başlattı ve telefonları kendi bayilerine ulaştıran insanlara isterlerse para+başka bir telefon, isterlerse de sadece para verebileceklerini açıkladı. Bunun üzerine epeyi bir telefonu geri toplayan Samsung, yeni modeller için çalışmalara devam etti. Çalışmalara uzun bir süre devam edildikten sonra sorun bu sefer Samsung tarafından gerçekten çözülmüştü ve batarya üzerinde sıkıntı olduğu açıklanmıştı. Bunun üzerine S8 modeli üzerinde yoğunlaşan Samsung, farklı bir sistemle telefonu üretecek. Samsung S8 telefonu üzerine bilgi vermese de, merak edilen özellikler geçtiğimiz günlerde basına sızmıştı. Şuanda Samsung aynı problemlerin olmaması için S8 üzerinde hummalı bir çalışma yapıyor. Samsung Galaxy Note 7 telefonlar ise, şirket tarafından tamamen kullanım dışı bırakıldı ve oluşturulan kampanya dahilinde toplatılmaya devam ediliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons