Samsung, Nvidia Patent Davasını Kazandı Gibi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Samsung, Nvidia’ya Karşı Patent Davasını Kazandı Gibi

Tufan Yıldız
tarafından 25 Aralık 2015 Cuma
Son yıllarda sık sık Apple ve Samsung arasında süre gelen patent davalarında bu sefer Samsung yine taraf. Güney Kore merkezli dünya devi Samsung, Nvidia'ya açtığı davada mahkeme, 3 patent ihlali yaptığına hükmetti. Verilen kararın nihai karar olmadığı belirtilse bile, şimdiden Nvidia hisselerinde 27 centlik bir düşüş yaşandı.
 

Son yıllarda sık sık Apple ve Samsung arasında süre gelen patent davalarında bu sefer Samsung yine taraf. Güney Kore merkezli dünya devi Samsung, Nvidia’ya açtığı davada mahkeme, 3 patent ihlali yaptığına hükmetti. Verilen kararın nihai karar olmadığı belirtilse bile, şimdiden Nvidia hisselerinde 27 centlik bir düşüş yaşandı.

Kaliforniya merkezli grafik işlemci devi NVIDIA‘yı sıkıntılı günler bekliyor. ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), NVIDIA’nın Samsung‘a ait üç patenti ihlal ettiği kararına vardı. Şirket artık satış yasağı tehdidi ile karşı karşıya.

Bu nihai bir karar değil ancak Tegra üreticisi, ITC’nin birkaç ay sürecek davayı inceleme süreci sonrasında kararda değişikliğe gidebileceğini umuyor. Şirketin en büyük tesellisi ise patentlerin birinin 2016 yılında sona erecek olması. Bu da patenti kullanan ürünlere gelebilecek herhangi bir satış yasağın sadece birkaç ay sürmesi anlamına geliyor.

NVIDIA, kararla birlikte büyük bir hayal kırıklığı yaşarken, Samsung‘un eski ve alakasız patentlerle ilgili tutumunu gereksiz bulduğunu belirtiyor. Samsung ise konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, ısrarla ilgili patentlerin kendileri için önem taşıdığını ifade ediyor.

Davanın seyrini önümüzdeki birkaç ay sürecek kapsamlı inceleme belirleyecek ancak kararın yarattığı olumsuz hava daha şimdiden NVIDIA‘yı etkilemişe benziyor. Haberin duyulmasıyla birlikte şirket hisse senetlerinde 27 cent’lik bir düşüş yaşanmış durumda.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons