Seo Çalışmalarında Tanıtım Yazısının Önemi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Seo Çalışmalarında Tanıtım Yazısının Önemi

Tufan Yıldız
tarafından 10 Ağustos 2015 Pazartesi
Tanıtım yazısı günümüzde seo ile ilgilenen kişilerin sürekli olarak başvurdukları birimlerin başında geliyor. Özellikle seo’da backlink kavramının günümüzde büyük önem kazandığı şu günlerde, doğal bir backlink yapısı, organik seo için olmazsa olmazların başında geliyor.
 

Tanıtım yazısı günümüzde seo ile ilgilenen kişilerin sürekli olarak başvurdukları birimlerin başında geliyor. Özellikle seo’da backlink kavramının günümüzde büyük önem kazandığı şu günlerde, doğal bir backlink yapısı, organik seo için olmazsa olmazların başında geliyor. Bu nedenle seo ile ilgilenenler mutlaka tanıtım yazısı ile backlink elde etmeyi amaçlarlar.

Backlink seo’da önerme anlamına geldiğinden, web siteleri önemli, uygun içerik barındıran web sayfalarını link olarak önerirler bu önerme arama motorları botları tarafından dikkate alınır ve seo’ya doğal anlamda fayda sağlar. Arama motorları çalışma mantığı örümcek şeklindedir. Örümcek botlar linklerden linklere bulaşarak keşfedilmemiş sayfalara ulaşır ve bunu indexleyip veritabanına kayıt ederler. Böylelikle internet ortamındaki çoğu internet sitesi botlar tarafından ziyaret edilmiş olur.

Özellikle önemli web sayfaları ve onun alt sayfaları önemli bilgiler barındırdığında, öneren sitesinin gücü, önerme miktarı ve buna bağlı olarak ip lokasyonları baz alındığında o sayfanın önem derecesi değerlendirilerek arama motorları tarafından organik arama sonuçlarında listelenirler. Listelenme aşamasında bir çok kriter olduğundan bu kriterlerin tümüne değinmek neredeyse tek makalede imkansız gibi durmaktadır. Profesyonel anlamda seo danışmanlığı hizmeti sunan kurum veya firmalar öncelikli olarak web sayfasının site içi ayarlarını yaparlar. Bu aşamadan sonra yapmaları gereken konuların başında gelen backlink konusu zamanlı bir şekilde yavaş yavaş doğal bir teknik ile yapılmalıdır.

Organik backlink tekniklerine göz attığımızda ilk başta dikkatimizi çeken backlink tekniği tanıtım yazısı şeklinde yayımlanan makalelerden elde edilen içerik ile uyumlu backlink türleridir. Arama motorları tarafından haber olarak algılan bu tarz yazılar, özgün yazı olduğundan arama motorları tarafından çok önem görürler. Bu tarz yazıların içinden alınan backlink çıkışları ile web sayfanız gerek anahtar kelime de gerek ise organik seo skor anlamında büyük aşamalar kat edebilir.

Tabii ki tanıtım yazısında önemli olan faktörlere de değinmek her zamanki gibi önemli bir konu durumundadır. Özellikle alınacak olan tanıtım yazısı fiyatı seo danışmanı için bir maddi götürüsü olacağından maddi anlamda avantajlar sağlayacak, temiz içeriklere sahip, özgün konuların paylaşıldığı, sosyal medya birimlerinin aktif olarak kullanıldığı, ziyaretçi kaynaklarının yüksek olduğu, site içi ve site dışı seo kriterlerine tam anlamı ile uyan, farklı ip lokasyonlarına sahip olan web sayfaları ve güçlü backlink yapılarına sahip sayfalardan alınan tanıtım yazıları her zaman büyük anlamda avantajlar sağlayacaktır.

Makale tanıtım yaptırılırken bir diğer dikkat edilmesi gereken konuların başında yazı alınacak olan sitenin link çöplüğüne dönmemiş olması, tanıtım yazısı gibi kategoriler oluşturulup bu kategorinin tanıtım yazısı çöplüğü haline gelmemiş olması geliyor. Özellikle footer kısmından link satışları yapan sayfaların değerleri link çıkış sayısına bölündüğünde kalan rakam sizin sitenize değer olarak döneceğinden link çıkışları olmayan daha temiz ve organik sitelerden tanıtım yazıları almaya özen göstermeniz sizin için daha avantajlı olacaktır.

Kaynak : http://www.seokriter.com/tanitim-yazisi-paketleri/

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons