SES YALITIMI | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

SES YALITIMI

Tufan Yıldız
tarafından 5 Şubat 2016 Cuma
Firmamız , insan sağlığını tehdit eden bu zararlı parazit seslerin kontrolünü ve azalımını sağlayacak etkili çözümler geliştirerek ürünlerini üretmektedir. Sena Gurup Akustik Mimarlık ve Sanayi Ltd. Şti. olarak, başta orta doğu Asya ülkeleri olmak üzere Dünya’nın her ülkesine ihracat yapmaktadır.
 

Çağın Hastalığı Gürültü Problemi : Firmamız , insan sağlığını tehdit eden bu zararlı parazit seslerin kontrolünü ve azalımını sağlayacak etkili çözümler geliştirerek ürünlerini üretmektedir. Sena Gurup Akustik Mimarlık ve Sanayi Ltd. Şti. olarak, başta orta doğu Asya ülkeleri olmak üzere Dünya’nın her ülkesine ihracat yapmaktadır.

Ve Daha Fazlası İçin . . . www.senagurup.com.tr

Ses Yalıtımı Nedir ? Ses Yalıtım Nasıl Yapılır ? Ses İzolasyonunda Neler Kullanır ? Çözüm Üretecek Projeler Nelerdir ?
Hangi Malzemeleri Kullanmalıyız & Seçmeliyiz ? Sesi Kesen Gürültü Önleyici Ürünler ? Titreşim Kontrolü Nedir ?

Sena Foam ® Akustik Ses Yalıtımı : Ses ( gürültü ) hava zerreleri ile ve dokunarak ilerlemektedir. Diğer türlü anlatırsak eğer, ışınsal ve titreşim vasıtası ile ilerleyebilen ses dalgaları son derece etkili ses izolasyon malzemeleri ( süngerleri ) ve uygulama sistemleri ile engellenebilir, azaltılabilir.Akustik ses yalıtım bir sistem bütünlüğü olup, sistem içinde kullanılacak ürünlerin bu sisteme uygun bileşenlerden oluşması gerekmektedir.Ses Yalıtım uygulamasında kullanılacak malzemelerin gerek ürünlerin ses geçiş kaybının yüksek olması gerekse sistemi oluştururken hava boşluğu yada bariyer etkisi olabilecek ürünleri doğru sıralamada kullanmak gerekir. Tek bir ürün ile ses yalıtımı asla sağlanamamaktadır.İlla sistemin gereği ürünleri tablolarda anlatıldığı gibi sıralı olarak uygulamak gerekir.Ses yalıtımı bir sistem bütünlüğü olup, sistemin eksikliğinden dolayı ses yalıtım kaybı yaşanarak zayıf bir izolasyon sağlamış olursunuz.En önemli ve etkili ses yalıtımı, gürültünün kaynağında ( çıkan üretilen yerde ) yok edilmesi ve azaltılmasıdır. Sosyal Medya : Sena foam ® Facebook/senafoam Sena Foam ® Twitter/senafoam

Basitçe Ses Yalıtım ve İzolasyon Uygulamalarını 3. Farklı Kategoride Sıralayabiliriz.
( Tavan , Duvar, Zemin Uygulamaları Bu Kategorilerin İçinde Bulunur )

1.Hava Dolaşımlı Sesler : Ofis işyeri gibi kalabalık ortamların gürültüsü.Bunda kullanılacak ürünler, aynı ortamdaki çoklu seslerin yalıtılmasına yarayan ürünler ve sistemlerdir.
2.Titreşim İle Yayılan Sesler : Makinelerin, veya insan gürültülerinin ( darbelerinin ) zemin, kolon tavan ve duvarlara çarparak ürettiği titreşimin taşınması.Bur da titreşim önleyici ürünler kullanılır.
3.Ortak Duvar İle Yayılan Sesler : Bir mekandan başka bir mekana ses ileten ortak tavan, duvar,zemin ve kolonlar vardır.Burada tüm yüzeylerin ses yalıtımı ile kaplayarak izolasyonu sağlayan ürünler vardır.Ses Frekansları Küre Şeklinde İlerlediği İçin kare küp Şeklinde ( Tavan – Duvar – Zemin ) Bu Ses Frekanslarına Maruz Kaldığından Gürültünün Bu Alanlarda Komple İzole Edilmesi Gerekir.

A – EV SES YALITIM SİSTEMLERİ B – STÜDYO MÜZİK EVİ SİSTEMLERİ C – FABRİKA ENDÜSTRİYEL SES YALITIM

Akustik ses yalıtımında kullanılan ses yalıtımı süngerleri ; akustik için akustik sünger, yumurta sünger, akustik ahşap panel yanmaz sünger, bondex sünger, piramit sünger, akustik panel,akustik malzemeler, akustik kaplama, basotect sünger gibi ses yalıtım malzemelerinin satışını ve uygulamasını yapan firmamız akustik sünger fiyatları konusunda Türkiyede akustik market sektörünün lideridir.

Sena Foam® Ses Yalıtım Sistemleri www.senafoam.com

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons