SMS Reklamları Sona Eriyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

SMS Reklamları Sona Eriyor

Arman Emyan
tarafından 30 Nisan 2015 Perşembe
Firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtma amaçlı gönderilen reklam içerikli SMS'ler 1 Mayıs tarihinden itibaren izinsiz şekilde gönderilemeyecek. İzinsiz reklam gönderen firmalara para cezaları uygulanacak.
 

Yeni yasa ile birlikte 1 Mayıs tarihinden itibaren firmalar artık kullanıcıların izinleri olmadan ürün ve hizmetlerini tanıtıcı içerikli SMS, e-posta ve telefon aramalarını gerçekleştiremeyecekler.

Firmalar, tüketicilerinin izinleri olmadan reklam içerikli mesaj gönderdikleri takdirde, şikayet edilmesi üzerine 50 bin TL’ye varan ağır para cezaları uygulanacak.

Tüketicilerin reklam içerikli mesajları isteyip istemediklerine dair tüm firmalar bilgi SMS’i gönderecekler. Gönderilen bilgi mesajı sonrasında tüketicilerin bu reklam mesajlarını almak istemiyorlarsa, istemediklerini belirten bir SMS’i geriye ücretsiz bir şekilde göndererek reklam mesajlarını engelleyebilecekler.

Reklam mesajlarını engelleyen kullanıcılara hala reklam mesajı göndermeye devam eden firmalar ise ağır para cezaları ödemek zorunda kalacak. Ayrıca telefon operatörleri de bu durumdan sorumlu tutulacaklar.

Etiketler:

Toplam 1 Yorum Var

  1. Su Kaçağı dedi ki:

    Gerçekten bıkmıştık arkadarş bence mesaj sistemini artık son vermeliler. 4g geçip herkes 4g üzerinden haberleşip mesajlaşmalı ve gereksiz fatura derdine son verilmeli.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons