Smtp Hakkında Bilinmesi Gerekenler | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Smtp Hakkında Bilinmesi Gerekenler

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

Smtp Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Smtp-Hakkında-Bilinmesi-Gerekenler

Web sitesi yönetenler tarafından en can sıkıcı konulardan biri, spam mesaj alımıdır. Spam mesajları engelleme adına hosting sağlayıcıları sunucuları üzerinden çalışma gerçekleştirmektedirler. Bu çalışmanın adı, SMTP kimlik doğrulamasıdır. Tabi, bunun için kod editlemek gerekiyor ve bu da web sitesi yönetenler için sorun teşkil ediyor. Bu nedenle SMTP kimlik doğrulamasını kod editlemeden yapabilmeniz için size bir yazı hazırladık. SMTP kimlik doğrulaması yapmanın en kolay yolu hiçbir kod ile uğraşmadan eklenti yardımı ile olacaktır. Evet, bir eklenti ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi bu işlemi nasıl kolayca yapacağınızı anlatalım.

SMTP Kimlik Doğrulama Eklentisi İlk olarak WordPress sitenizin admin paneline giriş yapın ve buradan “Eklenti yükle” seçeneğini seçin. Şimdi birkaç eklenti yükleyeceğiz. Aşağıdaki eklentileri yükleyin: Wp-Mail-SMTP Fast And Secure Contact Form Admin panelinden “Ayarlar” bölümünün E-mail başlığına giriş yapın. Bu bölüme; E-mail adresinizi, Görünmesini istediğiniz adı yazın ve Mailer bölümündeki “Send all WordPress emails via SMTP” yazan seçeneği işaretleyin. Şimdi diğer seçeneklerde ne yapmanız gerektiğiniz yazalım. SMTP Host: mail.siteadınız.com SMTP Port: 587 Encryption: No Encryption Authentication: Yes Use SMTP authentication Username: Mail adresinizi yazın Password: Mail şifreniz “Değişiklikleri kaydet” butonuna basıp diğer yüklediğimiz eklentinin ayarlarına geçiyoruz. Daha sonra Enable when web host requires “Mail From” strictly tied to domain email account yazısının bulunduğu kutuyu işaretlemelisiniz. Son olarak Sayfalar bölümünden “yeni sayfa ekle” seçeneğini seçip, sayfanın içerisine [si-contact-form form=’1′] satırını ekliyoruz ve kaydet diyoruz. Artık SMTP kimlik doğrulamalı bir iletişim formunu da böylece kolay bir şekilde hazırlamış oldunuz.

SMTP Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır? Web sitesi yönetenler tarafından en can sıkıcı konulardan biri, spam mesaj alımıdır. Spam mesajları engelleme adına hosting sağlayıcıları sunucuları üzerinden çalışma gerçekleştirmektedirler. Bu çalışmanın adı, SMTP kimlik doğrulamasıdır. Tabi, bunun için kod editlemek gerekiyor ve bu da web sitesi yönetenler için sorun teşkil ediyor. Bu nedenle SMTP kimlik doğrulamasını kod editlemeden yapabilmeniz için size bir yazı hazırladık.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons