Sony Xperia Tablet Z Hakkında Bazı Bilgileri Sızdı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sony Xperia Tablet Z Hakkında Bazı Bilgileri Sızdı

Can Devecioğlu
tarafından 16 Ocak 2013 Çarşamba

 

Sony, CES 2013’te Xperia serisine ait mobil cihazlarını iyice zenginleştirmişti. Duyurulan yeni akıllı telefonlara ek olarak Xperia Info isimli bir Twitter hesabında yayınlanan bilgilere göre Sony şimdi de Xperia Tablet Z modelinin hazırlığı içerisinde. Daha önce Sony tablet S ile tablet pazarına giriş yapan Sony’nin Xperia Tablet Z modelinde de benzer bir tasarımı kullanacağı öngörülüyor. Ayrıca yeni Xperia akıllı telefonlarda sıkça vurgulanan dayanıklılık, su geçirmezlik gibi özellikleri tablet Z’de de olacağını tahmin ediyoruz. Tablet pazarının en sessiz üreticilerinden olan Sony’nin bu modelle fazlasıyla dikkat çekeceğini tahmin ediyoruz. İlgili Twitter iletisinde cihazınteknik özelliklerine dair bazı kesin bilgiler mevcut. Dilerseniz şimdi bu özellikleri sizlere aktaralım.

İlk olarak cihazın ekranının 10.1 inç olacağı söyleniyor. Sony ilk kez 10.1 inç boyutunda bir ekranla tablet pazarına girecek. Ekranın 1920 x 1200 piksel çözünürlüğe sahip olacağı yazılmış. Ancak IPS olup olmadığına dair bir bilgi yok. Buna ek olarak Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi cihaz içerisinde yer alacak. Asıl dikkat çeken nokta ise Nvidia Tegra 3 veya CES 2013’te duyurulan Nvidia Tegra 4, Xperia Tablet Z’de bulunmayacak. Bunun yerine ARM tabanlı Qualcomm Snapdragon Krait olarak bilinen 4 çekirdekli 1.5 GHz hıza sahip işlemciden güç alan tablette 2 GB sistem belleği bulunuyor. Göründüğü üzere tablet üst düzey sayılabilecek teknik donanımlara sahip. Nvidia kullanılmamasının sebebi cihazın fiyatını düşürmek için olabilir. Zira hem üst düzey donanımlar hem de uygun fiyat birleşince tam anlamıyla rekabetçi bir tablet ortaya çıkacaktır. 32 GB dahili depolama ve 6000 mAh pil ise cihaz hakkında verilen diğer teknik özelliklerden.

Sony Xperia Tablet Z’nin teknik özellikleri bu şekilde. Henüz hakkında bilgi verilmemiş özellikler de mevcut. Kısa bir süre sonra cihazın tam anlamıyla ortaya çıkacağını düşünüyoruz. Çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılmış değil.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons