Sosyal Medya Reklamcılığı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sosyal Medya Reklamcılığı

tarafından 1 Mart 2016 Salı

 

Sosyal Medya Reklamcılığı

Etiketler:Sosyal Medya Reklamcılığı, Sosyal Medyada Reklam, Sosyal Alan Reklamcılık, Sosyal Medya, Reklamcılık

Sosyal medya reklamcılığı, aslında günümüzde halen gelişmekte olan bir sektörün parçasıdır. Bu reklamcılık modelini kendi içerisinde farklı sınıflara ayırmak mümkündür. Öncelikle sosyal medya tanımının sınırlandırmasının iyi bir şekilde yapmak gerekir. Bunun sonucunda da etkili sosyal medya tanıtım ve reklamcılık çalışmaları için ana hatlar belirlenmiş olur.

Sosyal Medya Nedir?

Günümüzde pek çok farklı yaşt kitlesi ve pek çok farklı sosyal statüden insanın birbirleriyle iletişim ve etkileşim kurdukları her türlü internet tabanlı platformlar, sosyal medya olarak ele alınır.

Sosyal medyanın günümüzdeki popüler yapılanmalarını; Facebook, Twitter, Instagram şeklinde sıralamak mümkündür. Tüm bu sitelerin ve aynı zamanda akıllı telefon uygulamalarının temelinde her daim sosyal iç güdünün etkileşime geçirilmesi vardır.

Söz konusu etkileşimin sonucunda; düşüncelerini ifade etmek, başkalarıyla paylaşmak, başkarının fikirlerini yapıtlarını beğenmek gibi çeşitli yollarla etkileşim gerçekleştirilir.

Böylesine geniş ve etkin bir şekilde kullanılan internet ağının, firmalar açısından da son derece önemli bir yeri vardır. Özellikle düşük bütçeli ancak son derece etkili bir reklam modeli isteyen firma ve markalar için sosyal medya reklamcılığı anlayışında ortaya çıkarılan reklam modelleri oldukça idealdir.

Sosyal Medyada Reklam Vermek

Popüler reklam kültürü ve aynı zamanda yeni ve gelişmekte olan bir reklam modeli; sosyal medya reklamcılığı ile firmalar hedef potansiyel müşteri kitlesine daha kolay ve daha uygun bir bütçe ile ulaşabilmektedir. Bu açıdan baktığımızda, bu sektörün pek çok faydası vardır.

Özellikle sosyal medyada YouTube gibi siteler sayesinde video içeriğinin ön plana çıkması sayesinde daha da yeni olan vlogger reklamcılığı ön plana çıkmış, bu model aynı zamanda sektörde adını duyurmak isteyen firmalar açısından mükemmel olanaklar sunmuştur.

Sosyal medya reklamcılığı ile birlikte ayrıca vlogger reklam modeli ticaret sektöründe reklam ve pazarlama anlayışını değiştirmeye başladı.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons