Sosyal Medya Uzmanı Nedir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sosyal Medya Uzmanı Nedir

tarafından 19 Mart 2016 Cumartesi

 

Sosyal Medya Uzmanı Nedir

Son zamanlarda gazetelerin vermiş oldukları ilanlarda sıkça sosyal medya uzmanı aranıyor ilanlarına rastlamaktayız. Peki, sektörde aranılan pozisyonlar arasına giren sosyal medya uzmanlığı nedir? Sosyal medya uzmanları ne iş yapar? Gibi konulara yazımız içeriğinde değinmek istedik.

Sosyal medya uzmanı internet platformlarında sizi ve kurumunuzu en iyi şekilde tanıtarak bireylere veya kurumlara kazanç sağlayan kişilerdir. Sosyal medya uzmanları ellerinde bulunan kaynaklarla maksimum verimi sağlamak için uğraşırlar. Ticaretin kuralları artık çok değişti. Eskisi gibi durağan yapılı hantal işletmelerin günümüzde başarılı olabilmesinin pek bir ihtimali yok. Ticari işletmelerin sürekli değişen ve gelişen bir yapıya sahip olmaları rakiplerle rekabet edebilmenin altın kuralları arasında yer alıyor.

Sosyal medya uzmanlarının bir kurumla çalışmaya başladıklarında yaptıkları ilk şey bir strateji belirlemektir. Markanıza yönelik bir strateji belirlendikten sonra sosyal medya uzmanı bu strateji doğrultusunda markanızı belli bir yere oturtur ve sonrasında tüm sosyal medya faaliyetleri bu eksen doğrultusunda yürütülür.

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar?

Sosyal medya uzmanları adına çalıştıkları kişi ve kurumların sosyal medya platformları içerisinde hangi mecralarda yarışmaları, müşteri potansiyellerini nerelerde aramaları gerektiği, en fazla geri dönüşü almak için neler yapılması gerektiği konusunda detaylı sektör analizi yapan kişileridir. Sosyal medya uzmanları en zor zamanlardan en az hasarla çıkmak hatta bazı durumlarda bunu bir fırsata dönüştürmek konusunda başarılı birer kriz yöneticileridir.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons