Spotify, Plak Şirketlerini Rahatsız Ediyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Spotify, Plak Şirketlerini Rahatsız Ediyor

Ufuk Atılgan
tarafından 24 Mart 2015 Salı
Online müzik dinleme hizmeti veren Spotify'in ücretsiz versiyonu plak şirketlerini rahatsız ediyor. Plak şirketlerinin rahatsız olma sebepleri ve ayrıntıları haberimizde.
 

Müzik dinleme alışkanlıklarımızın büyük ölçüde online platformlara kayması ile birlikte artık bu Spotify türü programların da önemi giderek artıyor. Çevrimiçi müzik hizmeti sunmakta olan Spotify’in ücretsiz sürümü bugünlerde plak şirketlerini rahatsız etmeye başlamış.

Elde edilen verilere göre, 60 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Spotify’in yalnızca 15 milyon adet kullanıcısı ücret ödeyerek Premium servislerinden faydalanıyor. Kullanıcılardan elde edilen bu gelirin %6.8’lik kısmı sanatçılara ödeniyor. Bu durumda plak şirketlerinin karlarının düşmesine sebep oluyor.

Universal Music Group ve Spotify arasında ise yeni bir anlaşma yapılacağı gündeme getirildi. Dedikodulara göre, Spotify’in ücretsiz versiyonunda yer alan günlük şarkı dinleme kısıtlaması daha da düşürülerek, reklam konusunda büyük bir artış yaşanacak.

Kullanıcıların ücretli sürümü daha fazla kullanması için izlenecek olan bu adımlar plak şirketlerini memnun ederken, kullanıcıları bu programdan uzaklaştıracağı için Spotify’in oldukça riskli görülen bu hamleyi yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons