Stadyum ve Tribün Koltuğu Çeşitleri Nelerdir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Stadyum ve Tribün Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?

tarafından 8 Kasım 2017 Çarşamba

 

Tribün Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?
Stadyumlarda sıklıkla kullanılan tribün koltuğu isteğe ve ihtiyaca göre sipariş edilerek kullanılmaktadır. Birçok koltukta olduğu gibi tribün koltuğu modellerinde de belli başlı seçenekler ve bu seçeneklere bağlı olarak fiyat grafikleri mevcuttur. 2. lig futbol maçlarından amatör küme futbol maçlarına kadar seyirci kapasitesi olan her stadyumda bu türden koltuklar kullanılmaktadır. Ancak sadece futbol müsabakalarında değil seyir derecesi olan her spor ve sanatsal gösterimlerde de kullanılmaktadır. Bu yönden bakıldığında çok yönlü bir ürün modelidir. Konserlerde ve çeşitli açık hava panellerinde de seyircilerin rahatlıkla oturup söz konusu gösteriye iştirak edilmeleri amacıyla tasarlanır ve satışa sunulurlar.
Günümüzde stadyumlar çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. Futbol maçları, atletizm müsabakaları, özel günlere dair özel gösterimler, yerel konserler ve açık hava konferanslarında stadyumlar halka açık bir şekilde işlevsellik göstermektedir. Bu stadyumlarda ve tribünlerde bulunan stadyum koltuğu modelleri ise gerek ekonomik gerek ise kullanım değerleri açısından çeşitlilik arz etmektedir.

Tribün Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?

Birinci model tribün koltuğu çeşitleri arkalıklı plastik tribün koltuğu olarak nitelendirilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere bir arkalığa bir de oturma kısmına sahip olup iki ana kısımdan meydana gelmektedir. Plastik bir üründür. Ancak normal bir plastik ürüne oranla yanmaz ve kırılmaz özelliklere sahiptir. Bu nedenle sert plastik ürünler kategorisinde yer almaktadır.
Bir diğer stadyum koltuğu modeli ise arkalıksız koltuk olarak tanımlanmaktadır. Arkalıklı plastik tribün koltuğuna oranla daha standart bir üründür. Ancak daha az yer kaplaması ve daha ekonomik olması nedeniyle özellikle daha düşük seviyedeki stadyumlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Kimi zaman yedek kulübelerinde de arkalıklı ya da arkalıksız olarak tribün koltuğu çeşitleri karşımıza çıkmaktadır.
Katlanır stadyum koltuğu çeşitleri bir başka tür başlığı altında yer almaktadır. Katlanılabilir olması sebebiyle ürün özellikleri bakımından diğer koltuklara oranla çok daha kullanışlı ve pratiktir.

Son olarak vip koltuk modelleri stadyumlarda kullanılmaktadır. Bir diğer adı protokol koltuktur. Daha özel ve rahat bir kullanım alanı mevcuttur. İsteğe ve siparişe göre stadyumlarda kullanılan tribün koltukları renkli olarak satılmaktadır. Güneş ışığına ve sert iklim şartlarına karşı dirençli olması bu ürünlerin ana özelliklerini oluşturmaktadır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons