Tamamen Şeffaf Akıllı Telefon Konsepti Görüntülendi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Tamamen Şeffaf Akıllı Telefon Konsepti Görüntülendi

Can Devecioğlu
tarafından 18 Şubat 2013 Pazartesi
Her geçen gün biraz daha gelişen akıllı telefonların bir sonraki hamlesi acaba şeffaf ekranlar olabilir mi sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Tayvanlı Polytron Technologies isimli şirketin şeffaf ekranlı telefonu görüntülendi.
 

Akıllı telefonlar her ne kadar farklı tasarımsal özelliklere ve teknik donanıma sahip olsa da bir açıdan baktığınızda temel anlamda aslında hepsinin birbirine benzediğini söyleyebiliriz. Dokunmatik ekran panelinin içerisine yerleşik güneş enerji katmanlarının konuşulduğu şu günlerde ortaya çıkan bir konsept ürün, sektör için oldukça umut verici bir gelişmeyi ortaya çıkardı. Tayvan merkezli Polytron Technologies isimli teknoloji firmasının ürettiği prototip cep telefonu tamamen şeffaf bir gövdeye sahip. Bu şeffaflığın iyice belirginleşmesi için ise cihazın içerisindeki bazı parçalarda gizlenmemiş.

microSD kart yuvası, iki adet pil, hoparlör ve mikrofonun yer aldığı gövde de ekran ise çalışır durumda bir video çekilmiş. Polytron Technologies dışında Samsung ve LG gibi popüler şirketlerin şeffaf ekran üzerinde çalışmalar yaptıkları zaten biliniyordu ancak gözle görülür bir parlaklığa sahip ilk prototip ürün olarak karşımıza bu cihaz çıktı. Cihazda Android veya Java tabanlı bir işletim sistemi henüz bulunmuyor ancak zaten burada önemli olan ekranın çalışıyor olması. Polytron Technologies tarafından yapılan açıklamada bundan sonraki çalışma sürecinin ekranın daha fazla belirginleştirilmesi üzerine olacağı yönünde.  OLED ekran teknolojisinin kullanıldığı ürünün 2013 yılının sonunda hazır olacağı dair söz bile veriliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons