Taşıt Kredileri Nasıl Başvurulur Ve Uygulanır | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Taşıt Kredileri Nasıl Başvurulur Ve Uygulanır

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Taşıt Kredileri Nasıl Başvurulur Ve Uygulanır

 

 

tasit-kredileri-nasil-basvurulur

Kimin hayallerini süslemez ki araç sahibi olmak. Peki, araç sahibi olmak için bankalar nasıl bir kredi politikası uygulamakta? Kredi çekerken neleri göz önünde bulundurmalıyız?

Öncelikli olarak taşıt kredisi kapsamına binek otomobil, karavan, motosiklet, minibüs, otobüs, cip, kamyon ve kamyonet gibi her türlü ulaşım aracı girmektedir. Bir taşıt almaya karar  verdiyseniz öncelikli olarak bankaların alacağınız taşıtın fiyatı kadar kredi vermediğini göz önünde bulundurmalısınız sadece belirli bir oranını bankalar sağlamaktadır. Daha sonra taşıt kredisi uygulamada kredilerin önemli kısmı olan teminatı olarak taşıt rehini oluşturmaktadırlar. Sıfır kilometre araçlar maksimumum 60 ay vade uygulanmaktadır. Kredi konusu yapılacak olan taşıtların ikinci el piyasasının olup olmadığı göz önünde bulundurmaktadır bankalar. Piyasada henüz tanınmamış dolayısıyla ikinci el fiyatları düşük düzeyde olan araç markaları için kredi çekmekten kaçınmalısınız.

Taşıt kredisi üretici veya ithalatçı firma ile bunların yetkili bayilerinden alınacak araçlar için kullanabileceği gibi ikinci el araç alımlarında da kullanabilir. Ancak ikinci el araç için kredi kullanılabilmesi için kredilendirmek istediğiniz taşıtın 5 veya daha küçük yaşta olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise ikinci el taşıt kredilerinin geri ödemelerinin daha riskli olmasından dolayıdır. Sıfır araçlar yeni model arabalar olduğundan dolayı herhangi bir ödeme sıkıntısı yaşandığında ya da kredinin geri ödenmemesi durumunda aracın gerçek değerinden satılması mümkün iken ikinci el araçlarda aynı durum söz konusu olmamakta. Bu yüzden bankalar bu riski araç kredilerinin faiz oranlarına yansıtmaktadırlar. Ayrıca sıfır araç kredisinin bir başka avantajı günümüzde birçok banka tarafından Kredi notu yüksek olan müşterilere kefilsiz olarak araç kredisi vermektedir.

Sıfır kilometre araçların kredilenmesinde satın alınacak taşıta ait proforma fatura talep edilirken ikinci el araç satın alma durumunda Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgelerinin fotokopileri banka tarafından istenmektedir. Eğer çiftçi iseniz ve taşıt kredisi çekmek istiyorsanız bu durumda da bankalar sizden çiftçi olduğunuz belgelendirmenizi talep eder Ziraat Odası’ndan çiftçi belgesi almanızı talep eder.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons