Teknolojide Altın Çağ | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Teknolojide Altın Çağ

tarafından 30 Ekim 2016 Pazar

 

Teknolojide Altın Çağ

Son 10-15 yıl teknolojide altın çağ diye nitelendirebileceğimiz bir hal almış durumda. Üst üste çıkan ve her birinin özelliği birbirinden farklı olan telefon ve bilgisayarlar. Özelliklerine yetişemediğimiz teknolojik aletler, kameralar, fotoğraf makineleri, yazıcılar… Talep arttıkça üreticiler sürekli kendilerini geliştirmek için bir yarış halindeler. Ar-ge çalışmalarına her gün bir yenisi daha ekleniyor. İnsanlara bu işleri yapmaları için teşvikler veriliyor. Onlardan birisini de şimdi açıklayacağız. Müdür Morrison Türk tasarımcılara çağrı yaptı Tüm Dünyada 16 ofisleri olduğunu belirten Morrison, Türk tasarımcıların kendilerine uygun ofisi bulup çalışabileceklerini söyledi. Morrison Facebook’ta çalışmanın imkansız olmadığını, isteyen herkesi bünyelerinde çalıştıracak kapasiteleri olduğunu belirtti. Facebook’un her geçen gün büyüdüğünü yeni insanlarla tanıştıklarını söyleyen Morrison, Dünyadaki herkesi bir araya getirmek istediklerini de ekledi.

Bu sözlerinin devamında bir şirketin daha kolay bulunabilmesi ve büyük kesimlere hitap edebilmesinin en önemli özelliğinin müşterileriyle kolay iletişim kurabilmeleri olduğunu söyledi. Facebook yeniliğine yenilik katan bir platform. Her geçen gün kullanıcılarının isteklerini karşılamak için yeni yeni özellikler getiriyorlar sitelerine. Bu yeniliklere öncülük etmeleri için de ülke, ırk, din fark etmeksizin bünyelerinde çalışacak yetenekli, sanat ve tasarıma meraklı çalışanlara kapılarının her daim açık olduğunu söylüyorlar. Rusya siber suçlarla mücadele içinde Rusya güvenlik konseyi başkanı Patruşev, katıldığı bir toplantıda geçen yıla oranla bu yıl ülkelerine düzenlenen siber saldırılarının oldukça arttığını belirtti. Ülke genelinde 52.5 milyon siber saldırının etkisiz hale getirildiğini anlattı. 2015 yılında bu sayının sadece 14.4 milyon olduğunu belirterek aradaki bu devasa farkı gösterdi. Bu saldırıların sebeplerinin insanların gizli bilgilerine ulaşmak olduğunu düşündüklerini açıkladı.

Bu konuda büyük tehdit altında olduklarını ve ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını da son sözlerine eklemeyi ihmal etmedi. Silikon vadisinin ilk Türk Üssü Silikon vadisinin ilk Türk üssünün Startürk olacağını açıklandı. Amerika’daki silikon vadisinin ilk Türk üssü olacak Startürk İstanbul Teknik Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından kuruldu. Startürk tarafından yapılan açıklamada 5 üniversite tarafından kurulan üssün tanıtım toplantısı Hasan Kalyoncu Üniversitesi rektörü, İstanbul Teknik Üniversitesi rektörü ve diğer üniversitelerin rektörleri tarafından yapıldığı aktarıldı. Yapılan bu yatırımlar sonucunda ülkemizin bu yeni sanayi devrimini kaçırmayacağın belirtti. Buna ek olarak yapılan bu yatırımın KOSGEB desteğiyle kurulduğunu ve 5 milyon liralık bir yatırım sonucu ortaya çıkartıldığını da sözlerine ekledi.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons