Teknolojide Doğru Bilinen Yanlışlar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Teknolojide Doğru Bilinen Yanlışlar

tarafından 7 Temmuz 2016 Perşembe

 

Teknolojide Doğru Bilinen Yanlışlar

 

teknolojide-dogru-bilinen-yanlislar

Teknoloji kullanıcıları genelde her bilgiyi doğru sanıp uygulama kararı alırlar. Bunu yapmadan önce aslının olup olmadığını araştırmanızda yarar vardır. Çünkü bazen doğru bildiğimiz bilgilerin daha sonra risk faktörünün içinde yer aldığını görüyoruz. Bunun için, araştırmadan karar vermemeli, emin olana dek en doğru bilgiye ulaşmayı denemeliyiz. Peki, teknolojide doğru bildiğimiz bu yanlışlar neler hep birlikte yanlışlarımızı düzeltelim.

• Bataryanın daha uzun kalması için telefonun kapanması: Birçok insan şarjın bu şekilde daha fazla dayandığını savunmaktadırlar. Oysaki telefonun açılıp kapanması arasında yaşanan enerji tüketimi hızlı bir şekilde sağlanmakta şarjın daha hızlı tükenmesine sebep olmaktadır. Telefonu kapatsanız bile uygulamaların açık olması asla şarjın bitmesine sebep olmaz. Bu şekilde kapatabilir, daha sonra uygulamalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bunlar neler facebook, twitter, Instagram, oyunlar, gibi.

• Mac işletim sistemi kullananlara virüs bulaşmıyor : Mac programı Windows ‘da korunmasız bir yazılımdır. Virüsün daha hızlı bulaşması an meselesidir.

• İncignito ile gizliliğinizi sürdürün: Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Sizin bilgilerinizi ne kadar saklı tutarsa tutsun, tarayıcı farklılıklarına kimliğiniz açığa verebilir. Siz yine de ehemmiyetli olun. Özelikle banka, şifre ve önemli bilgilerinizi bilgisayar sitelerinde paylaşmayın. Hesabınız hackerlendiğinde ciddi oranlarda zarar görme olasılığınız yüksektir.

• Tarama geçmişi silinince her şey bitiyor: Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Siz ne kadar geçmişi sildim sansanız bile diğer hesap history atında kayıt altına alınabilir ve en son nelere girdiğiniz gizli kalmayabilir.

• Gece yatarken telefonu şarj etmek, unutmak bataryayı bitiriyor: Gece yattığınızda şarj esnasında uyurken bataryanın öleceğini düşünürsünüz. Aslında batarya aldığı şarjda duruyor. Fakat burada tehlikeli bir durum olabilir. Şarj piriz de iken patlama, aşırı ısınma riskleri gerçekleşebilir. Bunun için temkinli olmakta yarar vardır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons