Tim Cook, Türkiye’de Açılacağı İddia Edilen Apple Mağazasını Doğruladı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Tim Cook, Türkiye’de Açılacağı İddia Edilen Apple Mağazasını Doğruladı

Can Devecioğlu
tarafından 13 Şubat 2013 Çarşamba
Ülkemizde oldukça önemli bir pazar payına sahip olan Apple'ın ilk Türkiye mağazasının 2013 yılı içerisinde faaliyete geçeceği Tim Cook tarafından resmen doğrulandı.
 

Birkaç aydır söylentileri basının gündeminde yer alan Apple’ın Türkiye’de mağaza açacağı yönündeki iddialar sonunda netlik kazandı. Apple’ın CEO’su Tim Cook, dün Türkiye saatiyle akşam saatlerinde düzenlenen Goldman Sachs konferansında Apple’ın 2013 yılı içerisinde açmayı planladığı 30 yeni mağazasından bir tanesinin de Türkiye’de konumlandırılacağını açıkça dile getirdi. 2013 yılının Apple’ın dünya çapında bir genişlemeye odaklanacağını dile getiren Tim Cook, Türkiye dışında Brezilya’da da yeni bir Apple mağazası açacaklarını sözlerine ekledi. Türkiye ve Brezilya dışında Çin’deki faaliyetlerini ve pazar paylarını arttırmayı hedeflediklerini ve hedefler doğrultusunda Çin’deki mağaza sayılarını arttıracaklarını belirtti.

Geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük sanal müzik mağazası olan iTunes’un Türkçeleştirilmesi ve Türkçe içeriklerin eklenmesiyle, Türkiye’nin kullanımına sunulmasıyla birlikte, ülkemizin Apple için önem verilen bir pazar olduğu da artık kesinleşmiş oldu. Mağazanın faaliyete geçiş tarihi olarak bir bilgi verilmedi ancak açılması düşünülen tüm mağazaların 2013 yılı içerisindeki planlarına dahil olduğunu belirten Tim Cook, söz konusu mağazanın İstanbul’da açılacağını da sözlerine ekledi.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons