Topraklı Priz Modelleri Fazticaret.com Sitesinde | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Topraklı Priz Modelleri Fazticaret.com Sitesinde

tarafından 6 Temmuz 2017 Perşembe

 

Herkesin evinde ve iş yerinde prizler bulunmaktadır. Elektriği kullanmamızı sağlayan en önemli devre elemanı prizlerdir. Elektrikli aletlerin tamamının şebekeden gelen 220 V elektrik ile çalışabilmesini sağlayan prizler ikiye ayrılır: topraklı priz ve topraksız priz. Buraya kadar prizin ne olduğunu anladığınızı düşünüyorum. Şimdi topraklı priz nedir bu sorunun cevabını verelim. Topraklı priz, normal prizlerden farklı olarak içerisinde bulunan özel mekanizması sayesinde elektrik kaçaklarının önlenmesini sağlar. Topraklı prizler dış yüzeyi metal kaplama olan tüm elektrikli aletlerde topraklı priz kullanılması gerekir.

Topraklı priz, özellikle metal yüzeye sahip olan cihazlarda kullanılmalıdır. Olası bir elektrik kaçağına karşı bir emniyet tedbiri olarak düşünebilirsiniz. Topraklı prizlerde bir diğer önemli etken ise şebekeken gelen elektrik akımını elektrikli aletlere doğru bir şekilde iletebilmesi için gerekli olan amper aralığıdır. Türkiye’de kullanılan prizler genel olarak 10-16 amper aralığındadır. Ve bu değerlerin prizin dış levhasında gösterilmesi gerekmektedir. Diğer taraftan da klima, şofben gibi elektrik akımını çok fazla çeken elektrikli aletler herhangi bir priz kullanmaksızın, direkt olarak sigortaya bağlanmalıdır. Bunun sebebi ise yüksek akım çekmelerinden dolayı kablolarda meydana gelebilecek aşırı yüklenmenin neden olabileceği yangın sorunudur.

Fazticaret.com Topraklı Priz

Fazticaret.com e-ticaret sitesi üzerinden alacağınız topraklı prizler dünyaca ünlü marka SchneiderElectric’e aittir. Güvenilir bir markadır. Fakat çok uç durumlarda marka dahil hiçbir şeyin garantisi yoktur. Mesela topraklı priz ne kadar güvenilir de olsa kaçak ihtimalini önleme şansı da sunsa, priz uçlarında herhangi bir oksitlenme, kararma olması durumunda ihmal etmeden değiştirilmesi gerekmektedir. Prizin iç kısmında yer alan fiş yuvalarında veya çevresinde meydana gelen herhangi bir oksitlenme durumu elektrik kaçağına sebep olacaktır.

Diğer taraftan da elektrikli ev aletlerinizi prize takmadan önce mutlaka açma kapama tuşunun kapalı olduğundan emin olunuz. Yani cihazınız kapalı durumdayken prize takmalısınız ki herhangi bir sorunda canınız yanmasın. Buna literatürde arklama denmektedir.

Fazticaret ve SchneiderElectric güvencesi ile topraklı priz sahibi olabilirsiniz. Uygun fiyat avantajı ile birlikte ödüllendirme programı ile de kazanabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons