Toyota Yeni Harita Müjdesini Verdi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Toyota Yeni Harita Müjdesini Verdi

Tufan Yıldız
tarafından 25 Aralık 2015 Cuma
Toyota GPS özelliğini büyük bir hassasiyet içinde geliştirmeye devam ediyor. Harita konusunda gerçekten büyük bir devrim olacak olan bu özellik sayesinde, araç hareket halindeyken birçok yerde sizi daha rahat uyaracak.
 

Toyota Yeni Harita Müjdesini Verdi

Geçtiğimiz günlerde dünya devi Japon otomobil markası olan Toyota, 2016 yılında devrim yaratacak bir özellik yapmayı planladığı konuşulmuştu. Marka bunu resmi “Youtube” sayfasında onayladı. Kısa bir tanıtım videosu hazırlandı ve izleyenlere sunuldu. Harita konusunda gerçekten büyük bir devrim olacak olan bu özellik sayesinde, araç hareket halindeyken birçok yerde sizi daha rahat uyaracak. Toyota GPS özelliğini büyük bir hassasiyet içinde geliştirmeye devam ediyor. 2016 CES platformunda tanıtacağı GPS özelliği için acele etmeyin vurgusu da yapıyor. Gerçekten de Toyota GPS konusunda çok büyük bir hassasiyet içerisinde çalışmalarına devam ederken, bir yandan da harita üzerinde detayları konumlandırmaya devam ediyor.

Nasıl çalışacak bu harita özelliği?

GPS uydusundan alınan yol bilgisi konumları, Toyota araçların kendisinde bulunan yol kameralarıyla birleşecek. İşte tüm detay da burada gizli. GPS zaten kendi başına yol haritasını kullanıcılara veriyordu. GPS üzerinde belirlenen harita bilgi konumuna, GPS sizi uyarıları sayesinde yönlendiriyordu. Şimdi tamamen bir farklılık geliyor. Toyota araçlarda yer alan kamera görüntüleri, uydu üzerinden gelen GPS yol görüntüleriyle birleşerek, “gerçek bir görüntü haritası” ortaya koyacak. Bunu “3D görüntü” gibi düşünün. 3D görüntülerde nasıl net bir görüntü oluyorsa, GPS ve araç kameralarının birleşmesinden de bu şekilde bir görüntü ortaya çıkacak.

Toyota GPS özelliğini CES 2016 platformun da yayınlayacağının sinyalini verdi. Ayrıca Toyota markası, bu konuda acele etmediklerini, GPS özelliğinin en iyi verimi vermesi için, özenle ve titizlikle çalıştıklarının altını çizdi. Bu sayede kamera özellikleri ve GPS yol haritası olarak kullanıcılara mükemmel bir kolaylık sağlayacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons