Troll Hesaplar Yüzünden Facebook’a Tepki Yağıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Troll Hesaplar Yüzünden Facebook’a Tepki Yağıyor

tarafından 6 Şubat 2018 Salı

 

Troll Hesaplar Yüzünden Facebook’a Tepki Yağıyor

Troll Hesaplar Yüzünden Facebook’a Tepki Yağıyor başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde sitemizde sunmaktayız.

2016 ABD seçimleri ve İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışının oylandığı Brexit referandumu sonrası iki ülkeden Facebook’a, Rusya merkezli hesapların seçimleri etkilediğine dair şikayetler gelmişti. Facebook’ta bu siyasi krizi aşmak için detaylı araştırmalara gitmiş ve bu hesapların engelleneceğini duyurmuştu.Bazı kullanıcılar da bu çerçevede neyin gerçek veya sahte ya da başka bir şey olduğuna kendilerinin karar vermeleri gerektiğini savunuyordu. Çünkü yapay zeka vasıtasıyla belirlenecek sayfalar kaygan bir zeminde duruyordu.

Facebook kullanıcıları, bugün takip ettikleri bazı sayfaların veya hesapların kaldırıldığını belirten bir uyarı aldı. Sayfaların kaldırılma sebebi olarak Rus troller gösterildi. Ancak Facebook’un aldığı bu karar birçok kullanıcıda hoşnutsuzluk yarattı. Kullanıcılar Facebook’un bu hareketinin sansürden başka bir şey olmadığını belirtti. Birçok kişi de Facebook’un hangi sayfaları kaldırdığını belirtmediğini öne sürerek daha sert bir tepki gösterdi.

Facebook, Aralık ayında yayınladığı bir listede, Rusya’nın İnternet Araştırma Kurumu ile ilişkili sayfaları ve hesapları kullanıcıların sevip sevmediğini gösteren bir yardım sayfası oluşturdu. Kullanıcılar tarafından meşru görünen birçok sayfa Rusya merkezli troll hesaplar olduğu iddiasıyla kaldırıldı. Siz ne düşünüyorsunuz Facebook’un bazı hesapları herhangi bir nedenle de olsa elbette hakaret ve insan hakları dışında kaldırması sizce doğru bir hareket mi?

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons