Tumblr Hesap Aç Kaydol | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Tumblr Hesap Aç Kaydol

tarafından 21 Temmuz 2016 Perşembe

 

Tumblr Hesap Aç – Tumblr Kaydol

Tumblr, Twitter benzeri bir mikro blog sitesidir. Kullanıcılar, Tumblr üzerinden her türlü hobi, ilgi alanı ve iş yaşamı ile ilgili paylaşımlar yapmaktadırlar. Twitter’dan farklı olarak, Tumblr daha kişisel ve duygusal anlamda paylaşımları da barındırabilmektedir. Kişiler günlük tutar gibi sistem üzernden paylaşımlar yaparken bu paylaşımlar diğer kullanıcılar tarafından beğenilebilir ya da kendi profilleri üzerinden paylaşılabilir. Sistem üzerinde şu anda yaklaşık 277 milyon civarında blog bulunmaktadır.

Tumblr geliştiricileri sitenin tanıtımında, oldukça eğlenceli bir dil kullanarak vizyonlarını da ortaya sermişlerdir.

Tumblr’a üye olarak ve bir hesap oluşturarak hem blog yazarlığını öğrenebilir hem de trendleri takip etme imkanı yakalabilirsiniz. Günümüzde kullanıcılar genel olarak yazarlardan alıntılar, eğlenceli görseller, şiirler, özlü sözler paylaşarak hislerini ve ruh hallerini platform üzerinden ve kendi profillerinden paylaşabilmektedirler.

Tumblr Hesap açmak ve bu dünyaya katılmak gerçekten çok kolay. İlk etapta yapmanız gereken, tumblr web adresine girerek gerekli kısımları sırasıyla doldurmaktır. Sırasıyla e-posta, parola ve kullanıcı adı kısımlarını doldurduktan sonra “ Kaydol ” tuşuna basarak devam ediyoruz.

Kaydol tuşuna bastıktan sonra, Tumblr bizden yaşımızı istiyor vve hizmet koşullarını kabul etmemizi istiyor. Bu aşamada yaş istenmesinin bir nedeni de Tumblr’ın herhangi bir filtreleme uygulamaması ve her çeşit içeriği, yararlı ya da zararlı barındırabilmesidir. Bu anlamda tam özgürlük politikası kullanan site geliştiricileri, kullanıcılarını genel kabul görmüş ciddi suç unsurları haricinde hiçbir şekilde kısıtlamıyor.

Bu aşamada ise otomatik bir sistem, robot ya da otomatik üye olma programı olmadığımızı kanıtlamak için, robot olmadığınızı belirten bölümü işaretlemek suretiyle gösterilen resimlerin seçilmesi gerekiyor.

Bu aşamadan sonra ise tumblr bize, ilgimizi çeken 5 kategori belirlememizi istiyor. Bu sayede porfilinizde ilginizi çekebilecek paylaşımlarla doldurabiliyor ve yeni bağlantılar, yeni takipçiler edinmeniz sağlanabiliyor.

5 Adet kategoriyi seçtikten sonra, sağ üstten next, yani ileri, tuşunu tıklamak suretiyle profil bölümümüze gitme imkanı buluyoruz. Profilimizde, tema, arka plan ve profil fotoğrafı gibi seçenekleri düzeltebiliyoruz. Bunun yanında daha önce seçtiğimiz kategorilerle ilgili paylaşımlar da ana sayfamızda çıkıyor.

Tumblr tam anlamıyla blog üzerine yoğunlaşmış bir sistemdir. Bu nedenle bilinen Facebook ve Twitter gibi mikro blog sistemlerinden farklıdır.

Sahip olduğunuz güncelleme yoğunluğuna ve paylaşım kalitesine göre takipçileriniz günden güne artabilir ve site üzerinde popüler olabilirsiniz. Takipçisi bol olan hesaplar genelde ücretli reklam paylaşımları ve tanıtımlar da yapabilmektedir. Bu bağlamda Tumblr’da Instagram ve Twitter gibi para kazanma kapısı haline gelmiştir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons