Twitter, İnsanların Kilo Vermesine Yardımcı Oluyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Twitter, İnsanların Kilo Vermesine Yardımcı Oluyor

Can Devecioğlu
tarafından 15 Ocak 2013 Salı

 

Twitter’a aşırı yüklenildiğinde kuşların, ağır balinayı kaldıramadığına dair bir görseli hepimiz görüşüzdür. Güney Carolina’da bulunan Arnold Halk Sağlığı Okulu’nun yaptığı bir araştırmanın sonucu herkesi şaşırttı. Araştırmada obezite seviyesinin üstündeki 96 erkek bir programa sokuldu. Program kapsamında kişiler iki gruba ayrıldı ve tüm yeme içme aktiviteleri eşitlendi. Buna ek olarak gruplardan birinden Twitter kullanmaları, diğerlerinden ise Podcast dinlenmesi istendi. Deneydeki amaç hangi sosyalleşme eyleminin insanların kilo vermesine yardımcı olacağını bulmaktı. Sonuç Twitter’dan yana oldu. Twitter kullanan grup, diğer gruba göre yüzde 0.5 daha fazla kilo vererek araştırmayı noktaladı.

Uzmanlar ise araştırmayı dayanışma olarak nitelendiriyor. İnsanların, Twitter üzerinden anlık olarak sevinçlerini, yaptıklarını paylaşmaları ve bunlara cevap alabilmeleri, konu hakkında etkileşime girebilmeleri onlar daha fazla mutlu ediyor. Bu sayede yapılan işten daha fazla zevk alınıyor. Burada ki önemli nokta iletişimin neredeyse canlı olması. Podcastlerdeki durağanlık ve yavaşlık Twitter’da olmadığı için araştırmanın bu yöne kaydığı düşünülüyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons