Ülkemizdeki GSM Operatörleri Hakkında Küçük Bir Karşılaştırma | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Ülkemizdeki GSM Operatörleri Hakkında Küçük Bir Karşılaştırma

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Ülkemizdeki GSM Operatörleri Hakkında Küçük Bir Karşılaştırma

 

ulkemizde-gsm-operatorleri-karsilastirmasi

Ülkemizde iletişim sektöründe söz sahibi üç dev şirket bulunuyor. Hepinizin bildiği gibi Turkcell, Vodafone, Avea hatları ve hizmetleri ülkemizde yaygın olarak kullanılmakta. Sürekli birbirleriyle yarış ve müşteri kazanma hedefiyle farklı tarife ve kampanyalarla arap saçı gibi kafa karıştırıcı bir hale geldiler. Ayrıca Telefon kullanıcılarına Operatör değiştirme imkanı sunulduğundan bu yana kapışmaları gittikçe arttı. Turkcell sahip olduğu kalite, yaygın ve sağlam alt yapısını insafsızca fiyatlara yansıtmaktan çekinmiyor. Günümüzde telefon kullanımı artık daha çok internet erişimiyle birlikte yaygınlaştığından, Vodafone ve Avea büyük şehirler ve genelde şehir mezkezleri hariç Turkcelle yarışamıyor.

Turkcell baz istasyonlarının sağladığı çekim gücündeki avantajla ve sayısız kampanya ve fırsatlarıyla müşterilerini taahhüt kapsamında kendine bağlamakta çok usta. Vodafone özelikle şirketler için çok hesaplı ve kullanışlı ekonomik tarifelerde başarılı. Avea genelde kamu kesiminde ve aynı operatörü kullanan eş dost ve aile arasında tercih edilen bir operatör. Fiyat olarak Vodafone ve Aveanın Turkcell den daha avantajlı olmasına karşın. Vatandaşımız el mahkum Turkcelli tercih ediyor. Fiyatına aldırmadan Turkcellin tercihinde en çok yaygın kapsama alanı etken neden. Tüm akıllı telefonların ihtiyacı olan internet hizmetinin hızlı olması Turkcell’in büyük avantajı. Buna karşın vatandaşın deyimiyle “çok kazık”. Kalitesi ve imkanları, diğer operatörlerin onca hesaplı tarifesi olması na karşın bize kendine mecbur ettirmiş durumda. Artık daha çok konuşmak mı yahut daha çok mesajlaşmak yahut internete bağlanmak mı istediğimize karar verip ona göre tarifemizi seçmekten başka çaremiz yok.

Kampanyalar dahilinde müşterinin kazanması ve taahhüt alındıktan sonra, size verilen hizmetin kalitesi bir anda düşüyor. Zaten vazgeçtiğinizde ödeyeceğiniz cayma bedelinden dolayı seçtiğiniz operatörle, yolunuza devam etmekten başka bir çareniz yok. Avrupa da en pahalı GSM hizmetleri ülkemizde bulunuyor ve iletişim vergileri oldukça yüksek. Artık Cep Telefonlarımızla iletişimizi sağlamaktan başka çaremiz olmaması ve bu mecburiyetimizin sanki lüks bir durummuş gibi “Özel İletişim Vergisi” ile cezalandırılmasına karşıyız. Buradan Yetkililere seslenmek istiyoruz: Vatandaşın ekmek gibi su gibi ihtiyacı olan bu iletişim araçlarının kullanımında alınan vergiler ve özel şirketlerin başına buyruk bir şekilde tekelleşip vatandaşı ezmesine seyirci kalmak insafsızlık değil de nedir?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons