Uygulama Marketlerinin 2012 Yılı Gelirleri Açıklandı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Uygulama Marketlerinin 2012 Yılı Gelirleri Açıklandı

Can Devecioğlu
tarafından 23 Ocak 2013 Çarşamba

 

Akıllı telefon ve tablet bilgisayarımızla sürekli ziyaret ettiğimiz uygulama mağazaları 2012 yılında 11 milyar dolardan fazla gelir elde etti. Araştırmaya dahil olan uygulama mazağaları, App Store, Google Play Store, Windows Phone Store, Nokia Ovi Store ve BlackBerry World uygulama mağazaları. Geçtiğimiz yıl aynı döneme göre incelediğimizde yüzden 25’in üzerindenki artış dikkatlerden kaçmıyor. Toplam gelir içerisindeki bir uygulama düşen ortalama satış fiyatı 2.80 dolar olarak belirtilmiş durumda. Bir önceki yıla göre değerlendirildiğinde uygulama başına düşen miktarda düşüş yaşanmış olduğu görülüyor.

Her geçen gün artan uygulama sayılarıyla giderek büyüyen uygulama mağazalarının geleceği için ise kötü senaryolar çiziliyor. Araştırmayı yapan şirketin açıklamalarına göre gidişat böyle olursa uygulamaların fiyatları giderek düşecek ve önce uygulama yapımcıları daha sonra da market bu işten maddi olarak ciddi anlamda etkilenecek. İhtiyaç duyudulduğundan çok daha fazla uygulama bulunduğunu dile getiren analiz şirketinin senaryolarının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ilerleyen yıllarda göreceğiz.

Diğer yandan App Store, en fazla uygulama barındırmasıyla birinci sıraya oturmuş durumda. Google Play Store’da bulunan ücretli uygulama sayısı ise App Store’ın neredeyse yarısı kadar. Net açıklanmış bir rakam olmasa da son çeyrek yola çıkarak 2012 yılı boyunca 40 milyardan fazla uygulamanın indirildiğini söylemek mümkün. Satın alınan uygulamalar ve mobil cihaz kullanımı her geçen gün biraz daha artıyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons