Uzaydan Yanlış Numarayı Arayan Astronot Özür Diledi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Uzaydan Yanlış Numarayı Arayan Astronot Özür Diledi

Tufan Yıldız
tarafından 25 Aralık 2015 Cuma
Haberi görünce şaka olduğunu düşünebilirsiniz. Ama değil. Uzaydan ailesini aramak isteyen zıpır astronot, yanlış numarayı çevirince haliyle karşıda ki şok olmuştur. Sakar astronot olayın ardından dünyaya geldiğinde ise, çareyi twitter'dan özür dilemekte bulmuş.
 

Haberi görünce şaka olduğunu düşünebilirsiniz. Ama değil. Uzaydan ailesini aramak isteyen zıpır astronot, yanlış numarayı çevirince haliyle karşıda ki şok olmuştur. Sakar astronot olayın ardından dünyaya geldiğinde ise, çareyi twitter’dan özür dilemekte bulmuş.

Telefonunuzun çaldığını ve karşıdaki kişinin “Merhaba, orası Dünya mı?” diye sorduğunu hayal edin. Bu olay İngiltere’de yaşandı ve arayan kişi gerçekten uzaydan arayan bir astronottu.

Geçtiğimiz haftalarda Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) ulaşan astronot Tim Peake yanlış numarayı çevirince fıkra gibi bir olay yaşandı. Şaka yapmadığı konusunda ısrarcı olan Peake ise bir Tweet atarak aradığı kişiden özür diledi.

tim peake twitter

“Yanlışlıkla arayarak, ‘Merhaba, orası Dünya mı?’ diye sorduğum hanımdan özür diliyorum. Bu bir şaka telefonu değildi… Sadece yanlış numara!”

Bu Peake’in telefonla yaşadığı ilk zorluk da değil. Daha önce de ailesini arayan Peake evde kimse olmadığı için telesekretere mesaj bırakmak zorunda kalmıştı.

İngiliz astronot 15 Aralık’ta UUİ’na ulaştı ve önümüzdeki 6 ay burada kalarak bilimsel deneyleri yürütecek.

43 yaşındaki Peake 25 senedir UUİ görevine seçilen ilk İngiliz astronot oldu. Peake, 8 bin başvuru arasında seçilerek 2009’da ekibe katıldı. “

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons