Virüslerden Korunma | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Virüslerden Korunma

tarafından 5 Mart 2016 Cumartesi

 

Virüslerden Korunma

Teknolojik Virüsler

Virüs deyince aklınıza ne gelir. Hastalık, ölüm, yataklara düşmek. Evet, bilgisayarınız hasta edecek hatta bazıları sizi dahi sinirden hasta edecek virüslerdir bilgisayar virüsleri. Bazıları geri dönülmez hasarlara yol açıp öldürür. Kimisi de nefes alsa da yataklara düşmüştür. Bilgisayarınızı tehdit eden ve her gün bir yeni amaçla yenisi yazılan virüslerdir bunlar. Her biri başka bir işlem için var olan, bilgileriniz çalıp hırsızlıktan tutunda siyasi noktalara kadar varabilen bir noktaya ulaşabilir.

Virüslerden Kurtulma

Virüslerin yazılımıyla birlikte bu işin ekmeğini yiyen birçok anti-virüs programları türemiştir. Paralı ve parasız olmak üzere her gün yeni bir savunma sağladığı halde, aynı hızla her gün yeni bir virüsün varlığını ilan ettiği bir sanal ortamdır. Bu sanal ortamda anti-virüs programları dahi virüs yazdığını savunanlar vardır. Bir hastanenin hasta elde etmek için insanları hasta etmesi gibi bir şeydir. Hatta bir geçim kaynağı olmuştur bilgisayar virüsleri. Ne kadar mantıksız ve insanlık dışı olsa da gerçekliği bazen kanıtlanmaktadır. Kurtulması da bazen o kadar zor olur ki yeni organ nakli yani formattan başka çaresi kalmaz.

Virüslerden Korunma

Genel olarak virüsleri yazan kişiler bunları belli başlı şeylerin içine gizler. Mektuplarla şarbon virüsü göndermek gibidir. Bilmediğiniz bu zarfı açar ve virüsü kaparsınız. Bu yüzden öncelikli yapmanız gereken internette dolanırken olsun, maillerinizde dâhil paylaşım sitelerinde olsun emin olmadığınız bağlantılara girmeden güvenli sitelerde dolanmalısınız. Yoksa bir gün sizin de bu gizli zarfı açıp bilgisayar virüslerine maruz kalırsınız. Ve sonu ölüme kadar giden teknolojik saldırılarda bilgisayarınız ya da bilgileriniz kaybedebilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons