Windows 7 Kullanıcıları Windows XP'ye Geri Dönüş Yapıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Windows 7 Kullanıcıları Windows XP’ye Geri Dönüş Yapıyor

Tufan Yıldız
tarafından 6 Ocak 2013 Pazar

 
windows xp logo

Windowx XP’nin çıkışından yıllar geçsede bir çok kullanıcı halen Windows XP’yi ısrarla kullanmaya devam ediyor. Yakın zamanda Microsoft’un Windows XP için desteğinin tam anlamıyla çekeceğini duyurması bile kulllanıcılara caydırıcı gelmiyor. 

Microsoft’un Windows 8 işletim sistemini duyurması ve kullanıcıların alışkanlıklarını hiçe sayarak tamamen değişikliğe gitmesi Windows kullanıcılarının “Windows 8’i kullanmayacağız” kampanyasına dönüşmesine sebeb oldu. Windows XP işletim sisteminin arayüzüyle birlikte bu alışkanlıkları Windows 7’de de devam ettirmişti. Fakat Windows 8’in çıkışıyla birlikte kullanımı zor olarak nitelendirilen çiçeği burnunda işletim sistemine tepkiler git gide büyüyor. Yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Microsoft her ne kadar da Windows XP’ye olan desteğini kesip XP’yi öldürüp kullanıcıları yeni işletim sistemine geçmeye zorlasalarda kullanılar Windows XP ile direneceklerini belirtiyorlar. Microsoft’un Windows 8’i satın alınması için yürüttüğü düşük fiyat politikası işe yaramamış gibi görünüyor ki gelişmeler böyle gidiyor. Ayrıca Microsoft Alliance & Strategic Sales, Citrix’in yöneticisi olan Atul Ahuja’nun bir çok kullanıcının Windows 7 kurulu bilgisayarlarının Windows XP’ye döndüğünü belirtmesi bu gelişmeleri onaylarcasına. Konu ile ilgili Microsoft’tan resmi bir açıklama gelmedi fakat Microsoft ne yaparsa yapsın Windows XP’yi yok etmesi biraz zor gibi görünüyor. Ayrıca Microsoft Windows XP’nin desteğini tam anlamıyla 8 Nisan 2014 tarihinde kesecek.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons