Windows 8’in Pazar Payı Yükselişte | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Windows 8’in Pazar Payı Yükselişte

Can Devecioğlu
tarafından 4 Şubat 2013 Pazartesi
Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8, bir önceki aylara göre pazar payında artış yaşasa da halen daha Windows Vista'nın pazar payını geçebilmiş değil.
 

Microsoft’un kendi içerisinde devrim niteliği taşıyan yeni işletim sistemi Windows 8’in pazar payı ortaya çıktı. Net Applications isimli analiz firmasının paylaştığı verilere göre Windows 8’in kullanım oranındaki en büyük artış geride bıraktığımız Ocak ayı içerisinde gerçekleşmiş durumda. Yine Ocak ayı ile birlikte son bulan Microsoft’un güncelleme kampanyasının büyük etki gösterdiği bu pazar payı, genel duruma göre baktığımızda beklenilen seviyelerin altında gibi görünüyor. Aşağıda paylaştığımız grafikte de görülebileceği gibi henüz sadece bilgisayar pazarının yüzde 2.26 gibi bir değere sahip olan Windows 8, kullanıcılar tarafından pek tercih edilmişe benzemiyor.

Yine grafikte görülebileceği gibi bir önceki işletim sistemi olan Windows 7’nin yüzde 44’lük dilimi dikkat çekerken, hemen arkasından yüzde 39 ile Windows XP geliyor. Microsoft için kötü bir ürün olarak nitelendirilebilecek Windows Vista bile halen daha yüzde 5’ten daha yüksek pazar payına sahip. Anlaşıldığı üzere Windows 8, piyasaya çıkmasının arından 3 ay gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen halen daha kullanıcıların ilk tercihi olmuş değil. Buna ek olarak Ocak ayı ile birlikte son bulan 29 TL karşılığında Windows 8’e sahip olma kampanyasının da artık kullanılamaması sebebiyle, Windows 8’in pazar payı artışı yeni bilgisayar satışlarına kalmış görünüyor.

windows-8-pazar-payi

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons