Windows Phone 8 ve Google Haritalar Krizi Çözüldü | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Windows Phone 8 ve Google Haritalar Krizi Çözüldü

Can Devecioğlu
tarafından 11 Ocak 2013 Cuma

 

Geçen hafta teknoloji basınını fazlasıyla meşgul eden Google Maps ve Windows Phone 8 arasındaki uyumsuzluğa Google Haritalar, Windows Phone 8′de Yer Almayacak! başlığında yer vermiştik. Konunun farklı yerlere çekilmesi sebebiyle sorunun sebebinden fazlasıyla uzaklaşılmıştı. Bilgisayar dünyasında etkisi giderek azalan Microsoft’un emektar tarayıcısı Internet Explorer ise sorunun başrol oyuncusu. Google, çevrimiçi harita servisini hazırlarken, Chrome ve Safari gibi Webkit tabanlı tarayıcılara göre bir düzenlemeye gitmiş. Ancak Windows Phone 8’in içerisinde yer alan Internet Explorer ise Webkit desteği sunmadığı için Google Haritalar servisine erişmek isteyen kullanıcılar hoş olmayan bir sürprizle karşılaştı.

Kullanıcı şikayetleri ile ortaya çıkan konuya ne Microsoft ne Google herhangi bir açıklama getirmemişti. Ancak bugünden itibaren sorunun çözüldüğü bildirildi. Önceleri Google’ın Windows Phone 8’e tepkili olduğu için böyle bir soruna kasıtlı olarak sebebiyet verdiği düşünülmüştü. Artık kullanıcılar Google Maps’e Internet Explorer üzerinden sorunsuz bir şekilde ulaşabiliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons