Xiaomi ve Huawei Akıllı Telefonları Erkekler Daha Çok Kullanıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Xiaomi ve Huawei Akıllı Telefonları Erkekler Daha Çok Kullanıyor

tarafından 5 Şubat 2018 Pazartesi

 

Xiaomi ve Huawei Akıllı Telefonları Erkekler Daha Çok Kullanıyor

Xiaomi ve Huawei Akıllı Telefonları Erkekler Daha Çok Kullanıyor başlığı aştında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde sitemizde sunmaktayız.

Jiguang isimli araştırma şirketi, Çin’in en büyük iki akıllı telefon üreticisi Huawei ve Xiaomi hakkında gerçekleştirdiği 2 farklı araştırmayı basınla paylaştı. Yapılan araştırma, bu iki telefon kullanıcılarının portföyünü belirlemek ve bu markaları tercih eden kullanıcıların yaş ve cinsiyet analizini yapmayı amaçlamış.

Araştırmanın sonuçlarına göre, Xiaomi kullanıcılarının %69.1’ini erkekler oluşturuyor. Bununla birlikte, Xiaomi kadar olmasa da Huawei kullanıcılarının da çoğunu erkekler oluşturmakta. Buradaki oran ise %66 seviyesinde. Xiaomi kullanıcılarının yaş ortalaması 30-34 civarındayken (%31.7) by yaş aralığı Huawei’ kullanıcılarının %44’ünü oluşturuyor.

Açıkçası araştırmanın sonuçları bana pek de şaşırtıcı gelmedi. Fiyat/Performans ürünü olmasından ötürü genel olarak piyasayı takip eden ve telefon almadan önce ciddi bir pazar araştırmasına girişen bir kesimi temsil ediyor yukardaki rakamlar. Belki bu araştırma diğer ülkelerde yapılsa, yine benzer bir sonuçla karşılaşabilirdik. Yaş ortalamasının biraz düşmesi beklenebilirdi tabi ki. Bununla birlikte ülkemizde de oldukça popüler olan bu iki firma ile ilgili bir pazar araştırması yapılması oldukça güzel olabilirdi. Siz ne düşünüyorsunuz? Yayınlanan bu rakamlar sizleri şaşırttı mı?

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons