YouTube Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

YouTube Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor

tarafından 29 Şubat 2016 Pazartesi

 

YouTube Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor

Google’de youtube fenomenleri için en çok aranılan sorulardan birisi de youtube fenomenleri ne kadar kazanıyor şeklinde. Burada ülkemizde popüler olan youtube yayıncılarının hatrı sayılır bir seviyede kazandıklarından bahsetmek mümkün, ancak kimse bu miktar hakkında kesin bir şey söyleyemez.

Youtube kazançları neye göre değişiyor?

Youtube para kazanma konularının gündeme getirildiği son yıllarda, kazançların neye göre belirlendiğini açıklayan ise neredeyse yok. Youtube fenomenleri dediğimiz yayıncıların pek çoğunun arkasında yapımcı firmalar ve özel reklam anlaşmaları bulunuyor. Bu sayede daha iyi bir miktarda para kazanabiliyorlar.

Youtube Adsense İle Para Kazanmak

Youtube’da Adsense ile para kazanmak imkansız değildir. Böyle bir şey mümkündür ancak Adsense reklam sisteminin ülkemizde oldukça az kazandırdığı da bir gerçektir. Dolayısıyle fenomen Youtube yayıncılarının sadece Adsense üzerinden kazandığını söylemek doğru ve yeterli olmayacaktır. Bunun dışında özel reklam anlaşmaları olma ihtimali yüksektir.

YouTube Reklam Sponsorlukları

Pek çok reklam veren firma yada normal firmalar artık genç kitlenin youtube üzerinde çok aktif olduğunu fark etti ve bu yönde bir reklam eğilimi gösterdi. Bu sayede farklı reklam modelleri ön plana çıktı. Vlogger reklam anlayışı da buradan gelmektedir. Farklı reklam modellerini başarılı bir şekilde uygulayan ve bu sayede ciddi gelir elde edenler ise daha çok moda vloggerları.

Youtube fenomenlerini kazanç kapılarını ne kadar araladı, bu konuda kimse kesin bir şey söyleyemez ancak tahmin yürütmek zor da değildir. Burada bilinmesi gereken önemli bir nokta ise kimse çok fazla takipçi ile para kazanmaz. Para kazanma sistemi tamamen video içeriği ve anlaşılan reklam modeli ile alakalıdır. Günümüzde internet bazlı reklamcılığın geliştiğini söylemiştik. Bu reklam modeli, youtube sektöründeki videolar için ayrıca bir gelişime uğramaktadır. Bu nedenle kimin nereden nasıl ne kadar kazandığını belirlemek zor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons