Yüzme Havuzları Hangi Şartlarda Riskli Olur | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Yüzme Havuzları Hangi Şartlarda Riskli Olur

tarafından 2 Eylül 2016 Cuma

 

Yüzme Havuzları Hangi Şartlarda Riskli Olur

 

 yuzme-havuzlari-hangi-sartlarda-riskli-olur
Hangi mevsimde olursak olun, yüzme havuzlarının temizliği konusunda emin olmadığınız havuzlara gitmeniz başlangıç olarak büyük bir risk oluşturmaktadır. Yüzme havuzlarının dezenfekte çalışmaları son derece önemlidir. Aksi takdirde yüzme havuzları birçok hastalığa neden olabilir. Yüzme Havuzları Riskli Mi? Uzmanların yaptığı araştırmalara göre sadece havuz sahipleri değil, insanlarında bilinçlenmesi gerekmektedir. Havuz sahibinin her zaman düzenli olarak dezenfekte çalışmaları yürütmesi gerekirken, öte yandan da havuza girecek kişilerin muhakkak duş alarak girmesi gerekiyor. Çünkü duş almadan havuza girildiği zaman milyonlarca bakteriyi de havuza yerleştirmiş olursunuz. Her mevsim sıcak veya soğuk yüzme havuzlarında dezenfekte çalışmalarının son derece titizlikle yapılması gerekiyor. Bu devlet tarafından zorunlu kılınmıştır.
Buna göre yüzme havuzu sahipleri genel olarak bu kurala uymaktadır. Ancak uymayan kesimlerde de durum içler acısı bir hal almıştır. Bakterilerden geçilmeyen yüzme havuzları insan sağlığını son derece etkilemektedir. Temiz Olmayan Yüzme Havuzları Hangi Hastalığa Neden Olur? Uzmanlar, dezenfektesi yapılmamış yüzme havuzlarının şu hastalıklara neden olabileceğini aktarmaktadır; Kolera, dizanteri, bağırsak enfeksiyonları, tifo, hepatit, çocuk felci, deri hastalıkları ve kulak gibi birçok hastalığa neden olabilir. Peki Önlem Olarak Ne Yapmalı? -Uzmanlar, insanların önlem olarak havuza girmeden hemen önce (havuz yanındaki duş kabinlerinde) duş almalarını söylemektedir. Bu tür duş almadan havuza girilen yerlerden uzak durmayı önermektedir. -Havuz kenarlarında mutlaka uyarı levhaları bulunur. Bu uyarılara kayıtsız şartsız uymanız gerekmektedir. -Sadece yüzmeye ayırdığınız mayo, şort vs gibi giysileri kullanmalı. -Bone tercih edilmeli -Havuza girmeden önce wc ihtiyaçları karşılanmalı.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons