Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Yeni Boyut Htc Vive | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Yeni Boyut Htc Vive

tarafından 2 Eylül 2016 Cuma

 

Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Yeni Boyut Htc Vive

 

sanal-gerceklik-gozlugu-htc-vive

Sanal gerçeklik gözlüğü, gerçek hayatın stresinden uzaklaşmanın yeni anahtarı olarak görülüyor. Öyle ki, artık gelişen teknolojiyle birlikte hayatımızda sürekli yeni pencereler açılıyor. Böylelikle teknoloji, hayatımızı kolaylaştıran bir araç olmaktan çıkıyor ve hayatımızın ta kendisi olmaya başlıyor. ‘’ Hayatın kendisi olan ‘’ teknoloji ürünlerinden ise en çok gözümüze çarpan sanal gerçeklik gözlüğü oluyor. Google ve Samsung gibi teknoloji devleri bile bu ürün için ciddi çalışmalar ve yenilikler yaptılar, her geliştirmede biraz daha fazlası ortaya konuldu. Şimdi ise bu çıtayı HTC bir hayli yukarı taşıyor. Çünkü bu yılın ortalarına doğru piyasaya sürdüğü ve HTC Vive ismini verdiği sanal gerçeklik gözlüğü, beklentilerin çok daha üzerinde. HTC Vive Sanal gerçeklik gözlüğü, sadece panoramik görüntü sunmakla yetinmiyor.

Gözlüğün üzerinde bulunan ve kafanızı tamamen saran sensörler ile birlikte el – ayak sensörleri de bulunan cihaz, yaptığınız bütün hareketleri oyunuzun içine yansıtıyor. Ayrıca ürün ile birlikte gelen ve kullanacağınız odanın köşelerine yerleştirmeniz istenen diğer sensörler ise tüm vücut hareketlerinizi okuyarak oyuna yansıtmanızı sağlıyor. Bu sayede oyununuz içinde yerlerde dahi yuvarlanabilir, tam anlamıyla gerçek bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğünü cep telefonunuza da bağlayabilirsiniz, Android ve Ios işletim sistemine uyumludur. Bu sayede oyun oynarken gelen mesajlarınızın, aramalarınızın ve bildirimlerinizin gözlüğünüzün ekranına yansımasını sağlayabilirsiniz. HTC Vive Sanal gerçeklik gözlüğü, sağladığı muhteşem özelliklerle birlikte benzerlerinin arasından sıyrılmıştır. Bu yüzden bu ürünü çok daha farklı bir kategoride değerlendirmek gerekir. Kendisi için özel geliştirilmiş olan Call of the Starseed oyunun videosunu https://www.youtube.com/watch?v=S04hsMVcqCQ adresinden izleyebilirsiniz. Görsel kalitesinin yanı sıra ‘’ odanızdaki sensörler sayesinde ‘’ vücut hareketlerini de oyuna yansıtan ürün, bilimkurgu filmlerini aratmayacak bir teknolojiye sahip.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons