Akıllı Saatler İçin Yeni İşlemci : Intel Quark | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Akıllı Saatler İçin Yeni İşlemci : Intel Quark

Can Devecioğlu
tarafından 12 Eylül 2013 Perşembe
Intel akıllı saatlere yönelik olarak, Atom işlemci ailesinden tam 5 kat daha küçük olan Quark adı SoC işlemcisini duyurdu.
 

Samsung’un Galaxy Gear atağından sonra iyice hareketlenmeye başlayan akıllı saat sektörü için Intel ilk adımını attı. Uzun yıllardır dizüstü sistemlerden de küçük olan taşınabilir cihazlara girmek için çalışan Intel, akıllı saatler ve diğer benzer küçük ürünler için tasarladığı işlemcisi Quark’ı tanıttı. Intel Quark, netbook cihazlarda karşımıza çıkan Atom işlemciden tam 5 kat daha küçük.

Intel Quark özelleştirilebilir bir yapı sunuyor. Böylece geliştiriciler Intel’ın belirlediği standartlara uymak zorunda kalmıyorlar. Mobil tarafta ARM’dan örnek almayı ihmal etmeyen Intel’ın Quark işlemcisi SoC mantığında çalışıyor. Yani bir mobil cihazı çalıştırmak için gerekli olan CPU ve GPU tek bir devrenin üzerinde çalışıyor.

Intel Quark’ın teknik detayları hakkında bilgi verilmese de akıllı saatler için bir çözüm olduğuna vurgu yapılan bu işlemci önümüzdeki aylarda dağıtılmaya başlanacak. Son dönemlerde Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerde karşımıza çıkan Intel’i önümüzdeki günlerde çok daha fazla sayıda mobil cihazın içerisinde görebileceğiz gibi duruyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons