İntel İşlemcili Bilgisayarlar Üretimi Düşürülecek | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İntel İşlemcili Bilgisayarlar Üretimi Düşürülecek

tarafından 29 Ocak 2018 Pazartesi

 

İntel İşlemcili Bilgisayarlar Üretimi Düşürülecek

İntel İşlemcili Bilgisayarlar Üretimi Düşürülecek başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde sitemizde sunmaktayız.

Kötü haber doğrulandı Sadece Intel tarafını ilgilendiren Meltdown açığı bir süre önce Google Project Zero ekibi tarafından tespit edilmiş ve sanal makinelerin birbirlerinin belleklerine izinsiz erişebilmesine imkan verecek bir yapıda olduğu açıklanmıştı. Meltdown tarafının sıkıntılı kısmı kapatılabilmesi için tasarım seviyesinde optimizasyon gerektirmesi. Bu da işemcilerin performansını yüzde 5-30 arasında düşürüyor.

Açıktan haberi olduğu için elindeki hisseleri sattığı iddia edilen CEO Brian Krzanich, CES 2018 konferansında konu ile ilgili soruları cevapladı. Krzanich güncelleme sonrasında performans düşüşünün kaçınılmaz olduğunu belirtirken bunun iş yüküne göre değişeceğini açıkladı. Yani işlemci türüne göre değil de iş yüküne göre performans kayıpları artacak. Özellikle AMD karşısında Intel’in zor duruma düşmesine sebep olacak performans kayıpları son on yıla kadar tüm işlemcileri kapsıyor. Firma geçen hafta yayınladığı yama ile açıkları kapatmaya başlamıştı. Bu hafta sonuna kadar işlemcilerin yüzde 90’ının yamanacağı belirtiliyor. Ay sonuna kadar ise yüzde 100 hedefine ulaşılmış olacak. Şunu da söylemek gerek ki Intel’in sonraki nesil işlemcilerinde performans kaybı olmadan bu problem tamamen giderilmiş olacak.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons