Bilgisayarınızı Virüslerden Korumanın 7 Yolu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilgisayarınızı Virüslerden Korumanın 7 Yolu

Tufan Yıldız
tarafından 27 Aralık 2015 Pazar
İster kişisel isterse ofis bilgisayarınız olsun, virüslere karşı korunmak ve önlemler almak bilgilerinizin güvenliği için oldukça önemlidir. Sadece bilgilerinizin güvenliği ile kalmayıp bilgisayarınızdan aldığınız performans bile virüsler yüzünden düşecektir. Bilgisayar virüsleri siz farkında olmadan arkaplanda işlemler yaptığı için bilgisayarınızın yavaşlanmasına sebep olacaktır.
 

Bilgisayarınızı Virüslerden Korumanın 7 Yolu

 

İster kişisel isterse ofis bilgisayarınız olsun, virüslere karşı korunmak ve önlemler almak bilgilerinizin güvenliği için oldukça önemlidir. Sadece bilgilerinizin güvenliği ile kalmayıp bilgisayarınızdan aldığınız performans bile virüsler yüzünden düşecektir. Bilgisayar virüsleri siz farkında olmadan arkaplanda işlemler yaptığı için bilgisayarınızın yavaşlanmasına sebep olacaktır. Bu işlemler o kadar çok fazla olabilir ki bilgisayarınızın içindeki ısı artışından dolayı donanım sorunlarıyla bile karşılaşmanız olasıdır. Bu gibi durumlardan sakınmanız için size önerebileceğimiz bir kaç şey var:

 

1- Anti Virüs Programları Edinin
Anti virüs programları en güncel veritabanlarına sahip olarak daha önce bilgisayarlara bulaşan virüsleri tanıyarak, bunların sizin bilgisayarınıza bulaşmasını engellerler. Ancak anti virüs programları bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Bu yüzden doğru programı seçmeye dikkat etmelisiniz.

2- Güvenmediğiniz Sitelerden Dosya İndirmeyin
Eğer gerçekten ihtiyaç duymuyorsanız daha önceden tanımadığınız sitelerden dosya indirmeyin. İndireceğiniz dosyalara virüs bulaşmış olabilir.

3- Çok Fazla Reklam Olan Sitelerden Uzak Durun
Kafanızı karıştıracak kadar çok reklam yayınlayan sitelerden uzak durun. Her taraftan reklam çıkması hem bilgisayarınızı yavaşlatıcaktır hem de ne zaman neye tıkladığınızı kontrol etmek zorlaşacaktır.

4- Reklamları Engelleyin
AdBlock gibi programlar kullanarak gereksiz reklamların sürekli karşınıza çıkmasını engelleyin. Bu sayede hem sayfalar daha hızlı yüklenecektir hem de yanlışlıkla gereksiz sitelere giden bağlantılara tıklamaktan kurtulmuş olursunuz.

5- USB Belleklere Dikkat
İçinde virüs olmadığına emin değilseniz başkalarının usb belleklerini, telefonlarını vb. bilgisayarınıza takmayın. İçlerinde bilgisayarlarınızdan bir daha temizleyemeyeceğiniz dosyalar olabilir.

6- Tanımadığınız İnsanlara Dikkat
Tanımadığınız insanların gönderdiği mail veya benzeri dosyaları açmamaya dikkat edin.

7- Bilgisayarınızın Uyarılarına Kulak Asın
Her ne kadar zırt pırt sizi uyararak sinir bozan bir bilgisayarınız olsa da emin olun virüsler konusunda bilgisayarınızın size yaptığı uyarılara kulak asın ve gerekli eylemleri gerçekleştirin.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons