Esnek Li-on Batarya Üretildi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Esnek Li-on Batarya Üretildi

Can Devecioğlu
tarafından 21 Ocak 2013 Pazartesi

 

Güney Kore’den gelen bilgilere göre bir araştırma grubu esnek Li-on batarya ürettiğini iddia ediyor. Esnek ekran iddialarını sıkça görüyoruz hatta prototipleri bile mevcut ancak Li-on bataryanın esnek olmasına ilişkin ilk kez bir haber ortaya çıkmış durumda. Esnek ekranla birlikte kullanılabilecek olan Esnek Li-on batarya teknolojisi, bunun yanı sıra farklı tasarımlara sahip cihazlardaki pil alanını yerinin değiştirilmesine de olanak tanıyabilir. Yani batarya esnek olduğu için, pil cihazın içerisinde herhangi bir yerde olabilir.

Laboratuvar ortamında üretilen bu teknolojide pilin içerisindeki sıvı ve akışkan kimyasalların, yoğunlaştırılması ve hamur kıvamına getirilmesiyle bataryaya esneklik kazandırılmış. Yüksek ısılarda pilden dışarı akabilen bu maddelerin katılaştırılması sonucu bir çok güvenlik zaafiyeti de ortadan kaldırılmışa benziyor. Henüz basın ile paylaşılan herhangi bir görüntü yok.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons