İnternet Tarayıcıları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İnternet Tarayıcıları

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

İnternet Tarayıcıları

 

İnternet-Tarayıcıları

İnternet araçlarını kullanmak ve internet girmek için bilgisayarlarımızda internet tarayıcıları mutlaka olmalıdır. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ve İnternet Explorer gibi bilindik tarayıcılar internet işlerimizi hızlı ve verimli şekilde yapmamıza olanak sağlayacaklardır. Bütün tarayıcılar bu işlerimizi görse de hepsinin birbirinden farklı hızları ve boyutları var. Tek tek tarayıcılarımızdan bahsedeceğiz ve onları yakından tanıyacağız. İnternet Explorer, genellikle bilgisayarımıza format atıldıktan sonra ortaya çıkıyor. Tüm bilgisayarlarda ana tarayıcı olduğu için, ilk işlerimizi Explorer sayesinde görüyorduk. İnternette Explorer ile ilgili dalga konusu olmuş resimler sıkça görmemiz mümkün. Yavaşlığı ile dillere düşen Explorer, abartıldığı kadar yavaş değil ve en az yer kaplayan tarayıcılardan bir tanesidir. Ana tarayıcı olarak da görev yapması apayrı bir özellik. İkinci bir tarayıcımız ise Google Chrome. Bilgisayarımızı formattan sonra karşımıza Explorer gelse de, onu kullanarak hemen Chrome indiriyoruz.

Bilgisayarımız açılır açılmaz gözlerimiz Chrome’yi arıyor. Epeyidir kullanılan Chrome, basit ve hızlı kullanımıyla herkesin gözdesi olmuş durumda. Hızlı kullanımı yanı sıra bir dezavantajı bulunan Chrome, Ram üzerinde biraz fazla yer kaplıyor. Mozilla Firefox tarayıcısı, Chrome kadar sık kullanılan bir tarayıcı değil. Genellikle ekstra işlerimizi kolaylaştırmak için yüklenen Firefox, Chrome’den fazla özelliğe ve indirme hızına sahip. İnsanlarımızın bu tarayıcıyı sık kullanmamasının sebebi Google Chrome’ye alışmasıdır. Son olarak Opera tarayıcısından bahsedeceğiz. Opera tarayıcısı ilk zamanlarda telefonlarda kullanılırdı. Basit ve seri kullanıma sahip olan Opera, bilgisayar programı olarak pek fazla gelişmedi ve yükseliş sağlayamadı. Buna rağmen cep telefonlarında bu tarayıcıyı kullanan insanların sayısı hayli fazla. Tarayıcı seçmeden önce bilgisayarımıza faydalarını ve zararlarını araştırmalıyız. Boyutlarını ve Ram’da kapladığı yeri de göz önünde bulundurarak kullanıma başlayabilirsiniz. Tarayıcı kullanmak için bu önerilerimizi de önemli bir tavsiye olarak görebilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons