İnternetten Banka Hesabı Nasıl Açılır | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İnternetten Banka Hesabı Nasıl Açılır

tarafından 28 Temmuz 2016 Perşembe

 

İnternet Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Eski sisteme göre bankalardan işlem yapmak, sadece kredi kartı ile sağlanabiliyordu. Bu işlemleri kolaylıkla yapabiliyordunuz. Fakat internet şubeciliğinde bazı kurallar söz konusudur. Eski sisteme göre kredi kartı hesabınız olduğu zaman birçok işlemi daha kolay bir şekilde yapabiliyordunuz. İnternet bankacılığında durum farklıdır. Vadesiz hesabınızın olması zorunludur. Çünkü elinizde var olan parayı aft yolu ile yollamak para çekebilmek için bu çok gerekli bir hesaptır. Neredeyse her banka vadesiz hesabı size sunmaktadır. Bunlardan birkaç tanesini örnek vermemiz gerekirse Kuveyt Türk, Garanti bankası, Deniz Bank, Finans Bank, Ziraat Bankası gibi bankalardan almanız mümkündür. Daha sonra kartınız ile internet bankası ile işlemlerinizi hesap numaranız ile yapabiliyorsunuz.

İnternetten açacağınız banka hesapları iki çeşittir. Bunlar, İnternet şubeciliği ve banka şubeciliğidir. İnternetten Banka Hesabı Açmak İçin; Eğer amacınız bir yatırım hesabı açmak içinse, bu iki banka şubelerinden birine tıklayıp, size arz edilen sözleşme belgelerini tıklıyorsunuz. Daha sonra kayıt işlemelerini gerçekleştiriyorsunuz. Size geçici süreliğine bir şifre veriyorlar. 36 Saat sonra o şifre ile ilk girişinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Dilerseniz daha sonra, şifrenizi kendiniz değiştirebilirsiniz. Daha sonra giriş bölümüne kullanıcı adınızı ve şifrenizi yaparak yapmak istediğiniz işlemleri gerçekleştiriyorsunuz. Hesap açma işleminde vadesiz hesaplar kısmında değişik hesaplar oluşturmanızda mümkündür. Mesela altın ya da dolar hesabı gibi, örnekler verebiliriz. İnternet şube bankacılığı sizin için avantaj demektir. Diyelim ki çok acil çocuğunuza burs parası yatırmanız gerekmekte fakat bankalar kapalı ve siz bu işlemi gerçekleştiremiyorsunuz, işte o zaman bu sistem sisin için altın değerinde olacak ve işlemlerinizi yapma lüksünü size en iyi şekilde sunacaktır. Daha sonra bakiye işlemlerinizi, fatura işlemlerinizi sorgulayabilir, evinizden, işyerinizden EFT işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons