Kırık Link Nedir Nasıl Düzeltilir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Kırık Link Nedir Nasıl Düzeltilir

tarafından 1 Temmuz 2016 Cuma

 

Kırık Linkler

Linkler sizi bulunduğunuz sayfadan bir başka sayfaya yönlendiren araçlardır. Peki, kırık link nedir?Kırık link üzerine tıklandığı zaman ilgili sayfaya yönlendirme yapmayan ve 404 hatası veren bozuk linklerdir. Seo açısından son derece sıkıntılı bir durum olan kırık linkler ziyaretçilerinizin sayfanızdan çok kısa bir sürede soğuyarak ayrılmasına sebebiyet verirler. Şayet kırık link Google indexinde bulunuyorsa bu o web sitesi için çok büyük bir sorundur. Böyle bir durum ile karşılaşan internet kullanıcıları kırık linkin bulunduğu internet sitesini hemen kapatarak tepkilerini dile getirirken kullanıcıların bu davranışı Google gözünde sitenizin kalitesiz olarak nitelendirilmesine yol açar. Kırık linkler web sitesi ziyaretçileri ile web sitesi arasındaki ilişkiyi bozan en temel kusurlardan bir tanesidir diyebiliriz. Peki, kırık link düzeltme için ne yapabiliriz.

Kırık Link Düzeltme

Kırık linkleri düzeltebilmek için önce bu linkleri tespit edebilmemiz gerekir. Kırık linkleri tespit edebilmek için kullanabileceğiniz webmaster araçları ise şunlardır;

Broken Link Checker

Broken Link Checker kırık linkleri tespit eden ve düzeltmelerini yapan çok başarılı bir webmaster programıdır. Programı sitenize kurarak kırık link sorunundan kurtulabilirsiniz.

W3C Link Checker

W3C Link Checkerçok geniş ölçekte bir link taraması yaparak size varsa kırık linkleri gösterir.

iWebTool Kırık Link Kontrol Aracı

iWebTool kullanımı kolay link kontrol araçlarından biridir. Program içeriğinde nasıl kullanılacağını anlatan bir video barındırmaktadır.

Etiketler:

Toplam 1 Yorum Var

  1. alkan dedi ki:

    Merhaba arkadaşlar sitemde baya kırık link var bunları nasıl düzeltebilirim

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons