Sosyal Medya Kullanımında Dünya İkincisiyiz! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sosyal Medya Kullanımında Dünya İkincisiyiz!

Tufan Yıldız
tarafından 8 Kasım 2013 Cuma
Yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye, İngiltere, Brezilya, Endonezya, Rusya gibi ülkeleri geride bırakarak dünyada ikinci sırada yer aldı. Detaylar haberimizin devamında.
 
sosyal medya - social media

Ülkemizde evde internet ve mobil internet kullanımı arttıkça bu da doğru orantılı olarak sosyal medya kullanımınıda etkiliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’nin sosyal medya kullanımında İngiltere, Rusya, Endonezya ve Brezilya gibi ülkeleri geçerek ikinci sırada olduğu belirtildi.

İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Mehmet Yakın konuyla ilgili sosyal medya kullanımının aslında kişilerin teknolojiye çabuk bir şekilde uyum sağladığının altını çizerek “Türkiye’nin internet popülasyonunun yüzde 31,10’u twitter kullanıyor ve bu rakam Türkiye’yi twitter’da dünya birincisi yapıyor. Bu durum, içerik sağlayıcılığı açısından Türkiye’nin gelecekte sözü geçen ülkelerden biri olacağının önemli bir göstergesidir.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Mehmet Yakın ülkemizdeki internet kullanımıyla ilgili şu sözleri söyledi;

“Türkiye İstatistik Kurumu Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması 2013 verilerine göre, 16-74 yaş grubundaki tüm bireylerin yüzde 39,5’i interneti düzenli olarak (hemen her gün veya haftada en az bir defa) kullandı. Aynı dönem ve yaş grubunda internet kullanan bireylerin arasında düzenli internet kullanım oranı yüzde 91,6 oldu. Financial Times’a göre, Türkiye’de internet kullanıcısı sayısı 36 milyonun üzerinde. Webrazzi sitesinin aktardığı bilgilere göre, Foursquare’da Türkiye ABD’den sonra dünyada en çok check-in yapan ikinci ülke. Türkiye, böylelikle Brezilya, Rusya, Endonezya, Hindistan ve İngiltere gibi ülkeleri geride bırakmış oldu. Türkiye’nin internet popülasyonunun yüzde 31,10’u Twitter kullanıyor ve bu rakam da Türkiye’yi Twitter’da dünya birincisi yapıyor. Türkiye’nin Twitter kullanıcı sayısı 11 milyon 337 bin 505. Bu arada Türkiye’nin ardından Japonya, Hollanda, Venezuella, Filipinler ve İngiltere sıralanıyor.”

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons