Teknoloji Nedir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Teknoloji Nedir

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

Teknoloji Nedir

 

Teknoloji-Nedir

Teknoloji hayatımızın birçok alanında kullandığımız, hayatımızın birçok alanına etki eden ve birçok buluşa ev sahipliği yapan unsur olarak yorumlanabilmektedir. Her şey olduğu gibi, teknoloji de kendi içerisinde belirli bölümlere ayrılmaktadır. Her bir teknoloji kolunda farklı işlevler ve bölümler bulunmaktadır. Günümüzde özellikle internet ve buna bağlı olarak oluşan süreçlerde teknolojinin rolü son derece önemli olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknoloji sayesinde birçok etmeni eskiye oranlar elbette ki çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. Teknolojik buluşlar her yeni dönemde, insanları çok ciddi bir şekilde şaşırtmaktadır. Teknolojinin her alanında yeni bilimsel çalışmalar uygulanmaktadır. Günümüzde özellikle genetik biliminde son derece çalışılmakta ve yeni genler bulunmaya çalışılmaktadır. Teknolojiyle birçok hastalığın bulunmaya çalışılması da son derece önemli etkileri arasında bulunuyor. Bugün tedavisi hala mevcut olmayan birçok hastalık mevcut. Hastalıklar geçmişte olduğu gibi deneme yanıla yöntemiyle de bulunmuyor.

Birçok hastalığın tedavisi genetik sürece bağlı olarak oluşturuluyor. Yeni hastalıkların tedavisi gen ve kromozomlar bulunmaya çalışılarak ilerliyor. Zaman içerisinde bu en çok korkulan hastalıkların tedavisi bulunacak olsa da, teknolojiyle birlikte her gün onlarca yeni hastalık daha ortaya çıkıyor Radyasyon, teknoloji gelişirken aynı zamanda insanlara nasıl zarar verebileceği konusunda pek çok fikri de veriyor. Zaman içerisinde gelişen teknolojiyle birlikte, evcilleştirilen yabani hayvanlar, 4G Teknolojisinden daha öte telefon sistemleri, bilişim dünyasında görüntü devrinden çıkma ve bunun gibi pek çok özellik daha görülebilmektedir. Teknoloji gelişirken aynı zamanda insanoğlu da gelişmektedir. Bu teknolojilerin çok önemli bir kısmında ise internet önemli bir yer tutuyor. İnternet dünyasına oluşturulmuş her buluş, insanların kendini daha iyi ifade etmesi, karşılarındaki insanlarla daha iyi ve daha hızlı iletişim kurması adına gerçekleştirilmiştir. Teknoloji bu kadar gelişmişken pek çok insan zamanda yolculuğa dayanan pek çok teori ortaya atmakta ve bunların da uygulaması yapılmaktadır. Dünya üzerinde birçok yerde Big Bang’ e yönelik çalışmalarla evrenin gizemi aydınlatılmaya çalışılmaktadır. Elbette ki bu süreçlerin tamamı bize inanılmaz bir teknoloji çağı getirecektir. Yakın zamanda ışınlanıp ışınlanmayacağımızı bilemeyiz. Ancak teknolojinin her daim bizi şaşırtmaya devam edeceği son derece aşikar olacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons