Wİ-Fİ ‘Yİ HIZLANDIRMAK İÇİN ETKİLİ 5 ADIM! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Wİ-Fİ ‘Yİ HIZLANDIRMAK İÇİN ETKİLİ 5 ADIM!

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Wİ-Fİ ‘Yİ HIZLANDIRMAK İÇİN ETKİLİ 5 ADIM!

 

Wifi-Hızlandırmak-İçin-Etkili-5-Adım

Kim daha hızlı bir wi-fi istemez ki… Günümüzde internet insanların vazgeçilmez bir parçasıdır. İnternetin yavaşlaması veya biraz uzakta çekmemesi sinir bozucu olabiliyor. Wi-fi’ ler hayatımıza yeni girmiş bir şey olsa da hemen yer edindi. Kablolu internetlerden çok tercih edilir oldu. Wi-fi’ lerin bu denli artması birçok kullanıcı için nasıl daha hızlı wi-fi kullanırım?sorusunu akıllara getiriyor. Wi-fi’ nin yavaşlaması veya çekmemesi yanlış kullanım ile de kaynaklanabilmektedir. Wi-fi’yi yavaşlatan veya çekim alanını azaltan durumları sizler için sıraladık.

1) Wi-fi ağınızı merkezi ve yüksek bir yere koyunuz. Wi-fi kaynağını evinizin yüksekçe ve evin her yerine yakın bir yere yerleştirin. Modemler sinyalleri genelde aşağı tarafa doğru gönderdiği için sizin bulunduğunuz ortama daha az sinyal gönderecektir. Bu sayede her yerde çekebilecek ve daha az engele takılmış olacaktır.

2) Modeminizi görünür bir yere koyun. Modem sinyalleri engellere takılınca sinyal gücü azalmaktadır. Modemizi kapalı bir ortama veya metal yüzeylere yerleştirirseniz sinyal gücünüz yine azalacaktır. Modeminizi görünür bir yere yerleştirin.

3) Ne kadar fazla cihaz kullanırsa wi-fi’niz o kadar yavaşlayacaktır. Modeminizi kullanan cihaz sayısı arttıkça wi-fi’nizin hızı ve gücü o kadar azalacaktır. Çünkü modem bütün cihazlara eşit şekilde sinyal gönderecektir ve bu sayede cihazlar internete girerken yavaşlayacaktır.

4) Modeminizi diğer cihazlardan uzak tutun. Modemler sinyal göndererek çalışan cihazlar olduğu için modeminizi elektronik cihazlardan uzak yerlere koyun. Çünkü elektronik cihazlar modemin sinyalinin önüne geçecektir ve sinyal yavaşlayacaktır.

5) Wi-fi’yi sürekli kullandığınız yerde bulundurun. Modeminizi sürekli bulunduğunuz ortama yakın tutun. Ne kadar yakın olursanız o kadar sinyal gücü artacaktır. Ve wi-fi’yi o kadar hızlı kullanacaksınız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons