Yeni Dolandırıcılık Yöntemi; Mobil Plus | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Yeni Dolandırıcılık Yöntemi; Mobil Plus

Tufan Yıldız
tarafından 24 Mart 2014 Pazartesi
Son zamanlarda dolandırıcılar bin bir türlü yöntemle vatandaşların canını yakmaya devam ediyor. İşte dolandıcırıların yeni yüzü Mobil Plus. Bu tarz kişilere dikkat edin. Detaylar yazımızın devamında.
 

Son zamanlarda telefonla ve online olarak dolandırıcılık artmış durumda. Yine dolandırıcıların yeni yöntemi Mobil Plus çatısı altında kurbanlarının kişisel bilgilerini bilip, kredi kartı numaralarını banka görevlisiymiş gibi almak oluyor. Başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğer size anlatacağım şekilde veya benzer durumlarda sizi arayanlar olursa itibar etmeyin ve asla kredi kartı, kimlik bilgileriniz gibi bilgileri telefonun diğer ucundaki dolandırıcılara vermeyin. Aksi taktirde istenmedik sonuçlar ortaya çıkabilir.

0850’li numaradan geçtiğimiz günlerde arandım. Sesi ve diksiyonu güzel bir bayan kendisini Mobil Plus sigorta şirketinden aradığını, kredi kartım üzerinden yapılan sigortanın ücretsiz ilk yılının dolduğunu belirtti. Ayrıca T.C kimlik numaramın bir kaç rakamını ve kredi kartımın son 4 rakamını bilerek sigortamı yenilemek isteyip istemediğimi sordu. Bende benim böyle bir sigortamın olmadığını, bankamında bana böyle birşeyden bahsetmediğini belirttim. Karşımdaki kendisini sigorta görevlisi gibi tanıtan şahış, kredi kartı başvurusunda imzaladığımız kağıtlar arasında böyle bir maddenin olduğunu ve bankaların bunları müşterilerine belirtmediğini söyledi. Eğer isterseniz iptal edebilirsiniz dedi. Dedim eğer öyleyse iptal edelim dedim. Kredi kartı bilgilerinizin tamamını paylaşmadan sadece ilk bilmem kaç rakamını söyler misiniz dedi. Bende söylemeyeceğimi belirterek, neden istediklerini sordum. İptal poliçesi göndereceklerini belirttiler. Bende gerek yok deyip telefonu kapattım. Sonarsında içim rahat etmedi ve bankamı arayıp kredi kartlarımın güvenliğinden şüphe ettiğimi söyledim ve yenilerini talep ettim.

Sizleride Mobil Plus gibi benzeri yöntemlerle arayanlar olursa asla bilgilerinizi vermeyin. Ayrıca bankanızı arayıp, kredi kartlarınızın güvenliğinden şüphe duyduğunuzu ve kartlarınızın yenilenmezini talep etmenizi öneriyorum.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons