Gmail Hesap Geçişi ve Oturum Aç | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Gmail Hesap Geçişi ve Oturum Aç

tarafından 27 Kasım 2016 Pazar

 

Gmail Hesap Geçişi ve Oturum Aç

Gmail kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan bir hizmet olan hesap geçişlerini sunmuştur. Bu sayede bir hesabınız açıkken, diğerine geçecek olduğunuzda yeniden her seferinde kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz istenmemektedir. Doğrudan bulunduğunuz hesabın sağ üst kısmından hesap geçişini sağlayabilmektesiniz. İlk kez Gmail hesabınızla oturum aç işlemini yaptığınız adresiniz burada asıl adres olarak yer alacaktır. Google uygulamalarını kullanacağınız adres olan bu ilk hesap ile giriş yaptıktan sonra diğer adreslerinizi hesap geçişi hizmetine ekleyebilirsiniz.Eğer bir adresten başka Gmail hesabınız yoksa, yeni bir Gmail kaydol işlemlerinin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.
gmail-hesap-ac-hesap-degistir
Öncelikle isim ve soyisim bilgilerinizi girerek, mail atacağınız kişilerin sizi nasıl bir isim ile görmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz. Ardından mail adresiniz olan ve sonunda @gmail.com uzantısının yer alacağı kullanıcı adı ve şifrenizi belirlemeniz gerekir. En az 8 karakter olacak şifrenizin kimse ile paylaşılmaması güvenlik açısından gerekmektedir.Gmail kaydol aşamasının sonlarına yaklaşırken Doğum bilgileri, Cinsiyet gibi herkesin eksiksiz ve doğru olarak doldurması gereken bölümleri atladığınız da Cep telefonunun istenildiği kısma gelirsiniz. Eğer varsa kesinlikle bu alanın doldurulması, güvenlik açısından mühimdir. İleride şifreyi unutmanız halinde veya adresinizin bir başkası tarafından kullanılması durumlarında yeniden ele geçireceğiniz profillerinizi cep telefonlarınız sayesinde kazanırsınız.Aynı şekilde bir sonraki adım olan Email istenen bölümde, alacak olduğunuz adresten farklı bir e-posta yazılmalıdır.Bu aşamaları geçerek doğrulama kısmına geldiyseniz, ekranda gördüğünüz rakam veya harfleri olduğu gibi yazmanız gerekmektedir.Son olarak onaylayacağınız Hizmet koşulları ve Gizlilik Politikası kutucuğundan sonra adresinizi oluşturabilirsiniz.

Böylece sahip olacağınız Gmail hesapları için kaydol aşamalarını birkaç kez tekrarlayarak, birden fazla mail adresine sahip olabilirsiniz.İş hayatından, sosyal yaşamdan ve diğer uygulamaların kullanılmasından doğan Gmail hesabı ihtiyaçlarınızı giderdikten sonra, birden fazla adres arasında geçiş yaparak hızlı bir şekilde mail hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Varsayılan adresinizin hangisi olmasını istediğinizi belirleyerek, asıl ulaşmak istediğiniz Google hizmetlerine bu hesap üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.Aynı bilgisayar üzerinden birkaç kişinin hesabını kontrol etmesini de bu şekilde kolay hale getirmiş olan Gmail, hızlı geçiş sayesinde orijinal hesapların kapatılmasına fırsat bırakmamaktadır.

Eğer adresinizi kapatmak istiyorsanız sol üst kısımdaki kontrol menüsünden Oturumu Kapat şeklinde istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Burada karşınıza çıkacak olan Hesap Ekle veya Kaldır seçeneklerinden mevcut adresler üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.Gmail kaydol, Gmail hesap geçişi ve Oturum Aç konularında detaylı bilgileri edinmek için resmi internet sayfalarındaki Yardım konularını inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons