İOS Uygulamaları Windows’a Uygun Olacak | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İOS Uygulamaları Windows’a Uygun Olacak

Tufan Yıldız
tarafından 18 Ocak 2016 Pazartesi
Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından olsa da bir türlü mobil alanında ilerlemeyi yakalayamayan Microsoft, yeni çıkardığı bir araç sayesinde İOS uygulamalarını Windows Phone'a uygun hale getirecek.
 

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından olsa da bir türlü mobil alanında ilerlemeyi yakalayamayan Microsoft, yeni çıkardığı bir araç sayesinde İOS uygulamalarını Windows Phone’a uygun hale getirecek.

Windows 10 Mobile‘ın çıkışı, bir türlü geniş kitlelere ulaşamayan Windows Phone için ikinci bir şans anlamına geliyor. Ancak Microsoft’un mobil işletim sisteminin önündeki en büyük engel, uygulama konusundaki eksiklik olmaya devam ediyor. Android ve iOS’da bulunan birçok uygulama, ya Windows’ta bulunmuyor ya da çok geç çıkıyor. Microsoft ise bu durumu kökünden çözmeye kararlı görünüyor.

Windows 10 Mobile’daki uygulamarının sayısını arttırmak isteyen Microsoft, Android ve iOS uygulamalarını Windows 10’a taşımak için gece gündüz çalışıyor. Windows 10 cihazlarda Android uygulamaların kullanılması için Astoria, iOS uygulamalarının kullanılması için de Islandwood projeleri geliştiriliyor. Microsoft’un Apple uygulamalarını Windows’a getirmek için çalıştığı bir süredir biliniyordu. Ortaya çıkan yeni bilgiler ise, bu yolda önemli bir kilometre taşının geride bırakıldığını gösterdi.

FraWin tarafından paylaşılan bilgiler, Microsoft’un geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili bir yazılım yayınlandığını ortaya çıkardı. iOS için uygulama geliştiren yazılımcılar, bu yeni araç sayesinde uygulamalarını Windows’a uygun hale getirebilecekler.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons